Film

Venom’un Yaratıcısı Filmin Neden Beğenilmediğini Açıkladı!

Venom’un Yaratıcısı Filmin Neden Beğenilmediğini Açıkladı!
Arif Emre

Venom karakterinin yaratıcılarından olan Todd Mcfarlane Spider-Man, Spawn gibi işleriyle de kıymetli bir çizgi roman adamı. Haliyle geçtiğimiz günlerde Venom filmi hakkında konuşunca söylediklerine dikkat kesildik. Kendisi filmin eleştirmenler tarafından sevilmemesinin sebebini kısaca eleştirmenlerin artık yaşlanmasına bağlıyor. Şöyle ki:

”Zaman zaman… Eleştirmenler yaşlarını unuttuklarından yanlış değerlendirmeler yapabiliyor. Salona geliyorlar, 42 yaşındalar ve bu yaşın tavırlarıyla geliyorlar. Eğer 16 yaşında bu filmi izliyor olsaydınız bayılırdınız.” 

Evet, açıklama kendi içinde mantıklı gelebilir. Ama ne olursa olsun filmi saplandığı çukurdan çıkaramıyor. Venom çocuk filmi değil ve asla içinde çocukları eğlendirecek hiçbir şey yok. Yani senaryo basit, kötü adam çocuk zihniyetli ve canavarımız vıcık vıcık diye bu ortadaki işi çocuklara yönelik yapmıyor. Çünkü film sıkıcı. Bu filmden ben de sıkıldım, 16 yaşındaki kardeşim de.

Maalesef bu fikre ben katılamadım, ama sizin fikirlerinizi de duymak istiyorum tabi. Sizce Venom’u 16 yaşında olsaydınız sever miydiniz? Filmle ilgili tek sorun bu mu?

Yorumları Gör (5)

1 Yorum

 1. emicigiyan

  23 Aralık 2018 at 13:16

  film bence orta seviyedeydi symbiote çok tatlıydı eddie brock çok iyi bir karakterdi örümcek adamsız olmamışdı malesef 10/6

 2. Ahmet

  23 Aralık 2018 at 14:55

  Film hikayede ve karakterlerde okadar iyi değildi
  Filmdeki tek iyi karakter eddie ve venomdu birlikte uyum sağlamaya çalışmalarını izlemek güzeldi ama bi karakter gelişimi yoktu “sen değiştirdin eddie” derken gerektiği kadar vakit geçirmediler
  Kötü yönleri ne kadar çok olsada ben filmi beğendim gayet izlemesi eğlenceliydi filmi beğenmeyenleri anlayabiliyorum yani herkesin sevebileceği bişey değil beklentiye bağlı olay

 3. Yağmur

  24 Aralık 2018 at 00:11

  Bence Venom filmi çok zevkliydi, hiç sıkılmadım.Çok fazla eleştirmeye de gerek yok bence.Genel olarak güzel bir film.Venom’u daha çok sevdim bu filmle.İkincisini sabırsızlıkla bekliyorum.

 4. Inhuman

  24 Aralık 2018 at 19:33

  Gereksiz bir savunma olmuş.Bu işlerin yaşla alâkası da yok.Fantastik filmleri, dizileri, çizgi romanları bir yaş kitlesine bağlamak; domatesi, müzik dinlemeyi, satranç oynamayı bir yaş kitlesine bağlamak kadar saçmadır.

  Hâlihazırda düşük IQ’lu arkadaşların belli yaştan sonra beyin fonksiyonları yavaşlıyor olabilir, ancak gerçek bir “inanan”, zevk aldığı şeylerden dış etkiler yüzünden vazgeçmez.Meselâ Stan Lee sadece yazıp çizmiyordu, kendini o karakterlerle hayâl ediyordu, o karakterleri seviyordu…

  Venom ise sıkıcı değildi, birçok şey düzeltilebilir ama karakter hiç de fena işlenemiş, ambiyans ise eksik olabilir, tabii ki bir Örümcek Adam’a ihtiyaç var!

 5. Mert

  25 Aralık 2018 at 03:07

  Filmi çizgi roman sever biri olarak izlediğimde hosuma gitmedi sonraki gün okumayan arkadaslar ile beraber gittik onlarda beğenmedi

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film
Arif Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Film

maxresdefault

Obi-Wan vs Darth Vader Sahnesi 40 Yıl Sonra Yenilenerek Döndü!

Arif Emre9 Mayıs 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
avengers-end-game-et00090770-11-12-2018-05-03-48

Sevinsek mi Üzülsek mi Bilemedik – Avengers: Endgame Hakkında İlk Yorumlar

Bulut Şimşek23 Nisan 2019
eternals-750x380

Kevin Feige, Avengers: Endgame’den Sonra Olacaklar Hakkında Konuştu!

Orkan16 Nisan 2019
img_4513.jpg

KALBİ OLAN BAKMASIN: Endgame’den Görüntüler Sızdırıldı!

Mustafa Akkuş16 Nisan 2019
emperor

İmparator Palpatine de Star Wars: The Rise Of Skywalker Filminde Olacak!

Must13 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
TheLastJedi59dd0aca3ada9

Star Wars: The Rise of Skywalker: John Boyega, Captain Phasma’nın Öldüğünü Doğruladı

Orkan12 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.