Dizi

Türkiye’nin İlk İnternet Dizisi “MASUM” İnceleme: Aradığımız Tat, Aradığımız Kan!

Türkiye’nin İlk İnternet Dizisi “MASUM” İnceleme: Aradığımız Tat, Aradığımız Kan!
Alwis

Şu günlerde Türkiye’de kaliteli sinema işi ya da dizi işi seçmek için çırpınıp duruyoruz. Leyla ile Mecnun, Kardeş Payı, Behzat Ç. gibi yerli televizyon işleri oldukça başarılı dahi olsalar sansür uygulaması yüzünden ya erkenden bitiriliyorlar ya da tonları düşürülüyor. Bu sebepten günümüzde kolaya kaçılarak rating’te tutan olayın üzerine gitme mantığı bulunuyor. Bu sebepten tek düze dizilerle aslında güzellik programları izliyoruz. Bu iddiamda oldukça ciddiyim çünkü; şu an televizyonu açıp baktığınızda yakışıklı bir erkek ve güzel bir kadının uzun süreli bakışmalarını izleyebiliyorsunuz. Konu bakımından da diziler çöplüğe düşüyor ister istemez. Ama endişelenmeyin ilk internet dizimiz Netflix’e taş çıkartacak kalitede. Zira abartmıyoruz BluTV harika bir iş çıkarmış. Nedir bu BluTV diyenlere şöyle ufak bir açıklamayla başlayalım. BluTV Netflix tarzı yapısıyla Türkiye’nin  orijinal içerik üreten ilk internetten online izleme platformu. Aynı Netflix’in, Stranger Things, Daredevil, Narcos, The Crown tarzı orijinal içerikler üretmesi gibi Masum dizisiyle bu sisteme geçiş yapan ilk platform BluTV. Ücretsiz 1 haftalık deneme ve daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

1987E1DC-0AB7-4161-8D72-B706D447CD45-328-0000001AFBFE6765_tmp

 

BluTV’den ve Masum’un neden bu kadar önemli olduğundan bahsettikten sonra dizinin konusu ve SPOILER’SIZ incelemesine geçebiliriz. Dizinin kadrosuna baktığımız zaman Ali Atay, Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Nur Sürer, Serkan Keskin gibi başarılı oyuncular bulunuyor. Ali Atay başarılı bir amir olan Yusuf’u canlandırıyor. Haluk Bilginer’in karakteri is Yusuf’un akademiden öğretmeni ve aynı zamanda Yusuf’un araştırdığı cinayet dosyasının şüpheli listesinde yer alıyor. Bir ailenin toplu kazalar sonucu hem oğullarını hem gelinlerini kaybetmeleri bunun üzerine Tarık (Okan Yalabık) karakterinin asker terhis belgesinin ortadan kaldırılması. Yusuf Amir’i ve şube müdürünü işkillendirir. Üstelik Taner (Serkan Keskin) karakterinin bir kazada ölmesi üzerine dosyanın kapatılmaya çalışılması Yusuf’u harekete geçirir. Yusuf aynı zamanda Taner’in çocukluk arkadaşıdır. Yusuf da eşyalarını toplar ve dava için çocukluk arkadaşı Taner’in evine gider. Ondan bir şeyler saklayan ev halkı şüpheli görünmemeye çalışsa da patlaklar vermektedir.

ilk-yerli-online-dizi-masum-geliyor-225416-1

Diziden henüz iki bölüm geldi ancak her cuma iki bölüm daha gelerek toplam 8 bölümle dizinin bitirileceği söyleniyor. Dizinin konusu dışında odaklanacağımız yerlere gelecek olursak en önemli nokta oyunculuklar. Başta da belirttiğim gibi yakışıklı erkek güzel kız olsun mantığının dışına çıkıp oyuncu olsun mantığına giriş yapmışlar ki bu takdir edilecek bir konu. Kimse kendini kasmıyor göbekleriyle, saç sakallarıyla dizi içerisinde aman karizmatik poz vereyim derdinde değil de nasıl daha iyi rol keserim derdindeler. Bu sebepten dizi takdir edilesi ve tabuları kolayca yıkmayı başarıyor. Hikaye olarak burada spoilera girmek istemediğimden ötürü hikayenin hiç kağıt üstünde durduğu gibi basit durmadığını belirtmeliyim. Sürpriz üstüne sürprizler, heyecan üstüne heyecanlar katıyor. İzlerken kafanızda birden fazla soru bırakıp bölüm sonu ağzınızın açık kalmasına yol açıyor. Üstelik müzik kullanımları ve çekim teknikleri de çok kaliteli. Bu dizi internetten izle alışkanlığına yeni bir boyut kazandırdığı için takdire şayan. Önümüzdeki 6 bölümü de izleyip güzel bir sezon incelemesi yapmak, üzerine konuşmak isteriz. Bizden de size bir tavsiye oturup izlemeniz. İlk bir hafta ücretsiz daha sonrasında aylık 9.90 TL gibi cüzi bir miktara 8 bölüm izlemek kesinlikle değer. Dizinin yapımcı ve oyuncu kadrosunu tebrik ediyor, bu tür işlerin daha da çok gelmesini diliyoruz.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi
Alwis

17 yaşında genç bir geek. Yaşı geçmiş de olsa Hogwarts mektubunu beklemeye devam ediyor. Avrupa sinemasına inanılmaz meraklı. "Ne ile uğraşmak istersin?" sorularına "sinema" yanıtını vermeye devam ediyor.

Daha Fazla Dizi

Disney-Plus_238738

Disney+ Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler!

Orkan14 Nisan 2019
Phineas_green_hair

“Phineas and Ferb” Filmi Geliyor!

Orkan12 Nisan 2019
img_4397.jpg

Disney+’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Orkan12 Nisan 2019
1

Disney+ Dizisi “Falcon and Winter Soldier” Duyuruldu!

Orkan12 Nisan 2019
img_4397.jpg

Disney+ Bugün Yeni Haberler Açıklayacak

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
img_4392-1.jpg

Lucifer 4. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak? (Fragman)

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
MCU-Disney-Plus-SR

Disney+ için İki Tane Daha Marvel Projesi Duyuruldu!

Orkan11 Nisan 2019
Disney-Plus_238738

Disney+ Kasımda Kullanıma Açılabilir

Orkan11 Nisan 2019
Editorial use only. No book cover usage.
Mandatory Credit: Photo by Marvel Studios/Kobal/REX/Shutterstock (5886221t)
Jeremy Renner
Captain America - Civil War - 2016
Director: Anthony Russo / Joe Russo
Marvel Studios
USA
Scene Still
Action/Adventure

Disney+ Jeremy Renner’lı Hawkeye Dizisi Çekiyor!

Orkan10 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.