DC

The Flash / S02B14 İncelemesi – Kaş Yaparken Göz Çıkarmak!

The Flash / S02B14 İncelemesi – Kaş Yaparken Göz Çıkarmak!
Arif Emre

Geçen hafta Earth-2’ya giren Flash ve saz arkadaşlarının maceraları, sezonun en iyi bölümünü ortaya çıkarmıştı. Bu bölüm ise hikayeye kaldığı yerden devam ediyor ve ekibin Earth-2’ya gidişlerindeki asıl amaca ulaşıyoruz. Jesse’yi kurtarmak…

”Earth-2’ya gidelim de Jesse’yi kurtaralım lan bari” tarzı bir düşünceyle paralel evrene yolculuk etmeleri gayet mantıklı. Lakin başlıkta da belirttiğim ”Kaş Yaparken göz çıkarma” mevzusu tam olarak burada başlıyor. Zira bizimkiler bir kız uğruna neler yapıyorlar? Bir bakalım. Barry, Barry-2’nun kılığına girerek Killer Frost’u peşine takıyor ve Joe’nun ölümüne neden oluyor. Üstelik kendi de yakalanıyor. Zoom reyiz sinirlenip şehirde yakmadık bina bırakmıyor, Cisco görsel ikizini öldürttürüyor ve bizim evrende zibidi meta humanın teki şehirde depremler yaratıyor. Ha bir de Jay Garrick ölüyor. Ölüyor ulan, basbaya!

flashee215

Tamam, dizi için güzel 2 bölümdü hatta sezonun en iyi iki bölümü konumundalar şu an. Ama öykü bakımından faka bastığımız bir yöne doğru gidiyoruz. Daha düne kadar sezon finali tahminleri bile yaparken şimdi birdahaki bölümde neler olabilir? Hiçbir fikrim bulunmuyor.

Zoom Jay Garrick’tir diyorduk ki adam göğsüne elini sokup çekti Jayi. Teori meori kalmadı bizde. Artık senaryo ekibinin yeteneği midir bilinmez ama herşeyi birbirine karıştırmayı ve kafaları allak bullak etmeyi başardılar. Eğer ileride düğümler çözülecekse ne ala, takdir ederim. Ama Reverse Flash meselesi gibi boşluklar oluşursa o iş yaş.

flashee24

O zaman beyinlerin yanmadığı, üzerinde hoş hoş konuşabileceğimiz konulara geçelim. Bu bölüm özellikle Killer Frost’un içinde yatan iyiliğe odaklandılar. Son kapışma sahnesinde attığı kazık baya iyiydi, güzel ters köşeydi. Ama tekrar iyilik kıvılcımlarını çakıp Zoom’dan buz dağı yaptığı sekans biraz ucuz durdu gibi. Bence bizimkiler oradan kaçabilsin diye oluşmuş bir senaryo hamlesiydi. Ama Killer Frost’un olduğu kişiye aykırıydı. Zira bizim Frost’ta sevdiğimiz asıl şey has Caitlin’den farklı olmasıydı. Bu değil.

Diğer yandan pek bir yan hikaye göremedik. Earth-1’ın pek çok sahnesi gereksizdi. Iris’in buhranlar içinde gezmesinden çok, böyle mantıklı işler yapması daha iyi ama gerek Jay Garrick’in uzayan hız kazanma mevzusu gerekse Geomancer’ın beyinsizliği Barry Allen’ın özletiyor. Yahu bir saniye. Ben yine birkaç cümleyle sövüşe geçeceğim ama. Senin koskoca deprem yaratma yeteneğin var aga. Kostüm diktirip şehirde boş boş yer yarmak nedir? Bir amacın da yok? Flash ile mi kapışmak istiyorsun? Neden? Bir şey de çalmıyorsun? Sadece kaos… Neden?

ghjhgjh

Üstelik biz bu adamı iki bölüm izledik. Boş boş. Geldi ve gitti. Bak orada Zoom baba dünyalar yaka yaka harbi kötü adamlık yapıyor. Adam zeki. Planları var, idealleri var. Az örnek alın. İlla kampa alıp ders mi verelim.

Bazen dizi cidden sinir bozucu hallere geliyor dostlar. Ben DC sevmeyen bir adam değilim. Hatta hayrandan da öte sayılırım. O yüzden zaten bu sinirim. Kaliteli karakterleri alıp alıp ”Drama” altında saçma sapan kılıklara sokuyorlar. Şu Arrow, Flash ve Legends of Tomorrow CW’de değil de ABC’de veya HBO’da oynasaydı ne iyi olurdu bir düşünün. CW bizim Star TV, Kanal D gibi kanal. Ekmeğini aşktan trajediden yiyor. Kahraman dizileri değil onun oyun alanı. Sonra otur 40 dakika Iris-Francine ağlaşması izle.

jgkjhkjk

Dediğim gibi The Flash, nadir anlarda iyi kararlar veren bir dizi. Bu hafta da çok şükür öyle bir bölüme denk geldik sayılır. Ama haftaya Earth-1’ın hüküm sürmeye tekrar başlayacağını düşünürsek keyifler yine bozulabilir.

Artılar:

 • Zoom’a her geçen gün daha çok hayran olmamız
 • Killer Frost’un ters köşesi
 • Earth-2 macerasının altından iyi kalkılması
 • Barry ile Barry arasında geçen hoş anlar

Eksiler:

 • Geomancer’ın ”DAHİYANE” kötü adamlığı

 

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorumları Gör (6)

1 Yorum

 1. Avatar

  umut

  17 Şubat 2016 at 21:37

  Jay garrick’in öldüğünü düşünmen çok yanlış. Hatırlarsın kafesteki maskeli adam Barry ve Jesse’e birşeyler anlatmaya çalışırken JAY dedi. Ayrıca geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragmanda ‘bizi aldattı’ tarzında bir söylem vardı. Jay hız kazanmak için flaş ekibini kullandı. diyebilirz. Jay’in görevi bittiği için Zoom onu oradan çekti. Ayrıca Jay aptal mı ki tam geçidin önünde dursun.

 2. Avatar

  Musa harun

  17 Şubat 2016 at 21:50

  Bu bolumdeki maskeli adam kimdi bilen var mi??

 3. Pingback: The Flash: "King Shark" Fragmanı Yayınlandı! - Çizgi Roman

 4. Avatar

  emre

  18 Şubat 2016 at 21:28

  o zoom un inindeki kişi bence jay di çünkü barry o bizim dünyada falan diyince hayır falan yaptı kafasıyla erath 1 deki jay belkide zoom un adamıydı

 5. Avatar

  an old man as a child

  18 Şubat 2016 at 22:00

  Maskeli adam jay cikabilir. Abarti görünsede söyle bir durum var zoom hizini calmak icin barryi tutuyor peki ama neden jayi portal cekerken tutmadi. Tabi bu biraz daha is birligi icinde gibi gorunuyor yani belkide jay kendine hiz kazandirmaktan baska birde zoom kendi gucunu arttirmak icin ona yapilan serumu kullanicaktir vb. Ama asil olay su ki adami maskelemis ysonucta jay oldugu belli olmasin diye. Ayrica bu adam jay bizimle degil ama hayatta dendiginde iyice sinirleniyor.

 6. Avatar

  spider-optik

  21 Şubat 2016 at 20:59

  valla barry geri dönüp seni alacağım demişti yani illaki o kişi ortaya çıkacak ama o ortaya çıkana kadar biz nasıl bekliyeceğiz asıl soru o

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC
Arif Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla DC

Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
img_4393.jpg

Titans’da Batman’i Game of Thrones Yıldızı Oynayacak!

Emre Türkoğlu12 Nisan 2019
img_4392-1.jpg

Lucifer 4. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak? (Fragman)

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
elba

Idris Elba Yeni Suicide Squad’ta Deadshot’ı Canlandırmayacak!

Must6 Nisan 2019
Suicide-Squad-2-James-Gunn-Directing-Reboot

James Gunn’ın Devraldığı Suicide Squad Filminin İsmi Belli Oldu!

Orkan5 Nisan 2019
dailymotion_k3v9C3m1PMMJ5YteJt8

Joker Fragmanındaki Bruce Wayne’i Yakaladınız Mı?

Arif Emre4 Nisan 2019
Joker-Joaquin-Phoenix

“Joker” Fragmanı Yayınlandı!

Orkan3 Nisan 2019
Comics-FeatureArt-692375002

Okuduklarım #1: Kısa ve Öz Değerlendirmeler

M. Engin Topaloğlu23 Şubat 2019
ben_0

Ben Affleck’ten Hayranları Yıkan Söz: “I Am Not Batman!”

M. Engin Topaloğlu17 Şubat 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.