İnceleme

The Cycle İnceleme

The Cycle İnceleme
Baha Tan Oral

Yager ekibi battle royale yapalım ama battle royale de olmasın gibi bir mottoyla ilerleyip güzel ve farklı bir oyuna imza atmışlar adına da The Cycle demişler. Yager ekibini bilmeyen varsa kendileri Spec Ops: The Line’ın geliştiricileri gelmiş geçmiş en iyi hikayeli oyunlardan birine imza atan şirketin şu anda online oyunlar yapıyor olması oyun sektörünün geldiği son noktayı özetler durumda… Neyse biz bunu konuşmayacağız elbette. Dünyasıyla, grafikleriyle, oyuncularıyla, mekanikleriyle güzel bir oyun var karşımızda

The Cycle ile Fortuna 3 gezegenine iniyoruz bir kapsül yardımıyla daha sonra bu gezegende bize söylenilen materyalleri toplamaya başlıyoruz. Toplarken, topladığınız yerin zorluk derecesine bağlı olarak dalga dalga düşmanlar geliyor ve bu düşmanları öldürmemiz gerekiyor. Bu düşmanlar türlü yaratıklar, kimi zehir atıyor kimi alev fırlatıyor kimi direk üstünüze çullanıyor. Yaratıkları öldürüp almamız gereken madeni aldığımızda bir sondaki madene doğru ilerliyoruz. Bu ara öldürdüğümüz her yaratık için kredi kazanıyoruz. Yaratıklar sadece maden alırken dalga dalga gelmiyor dilerseniz haritada başı boş gezen yaratıkları da öldürebiliyorsunuz. Öldürdüğünüzde kazandığınız kredilerle ise daha önceden seçmiş olduğunuz silahlardan ya da teçhizatlardan birini satın alabiliyorsunuz (buraya birazdan geleceğim). Fortuna 3’de ki tek tehdit yaratıklar değil elbette. Biz hariç 19 kişi daha var Fortuna 3’de onlar da bizim gibi maden topluyor. Bu 19 kişi bize düşman olsa da bu arkadaş olamayacağınız anlamına gelmiyor. Oyunda vurulup canınız bittiğinde yaralı bir şekilde geri sayım başlıyor birisi yardım ederse hayata dönüyorsunuz ya da can hakkınızı kullanıp podunuzda tekrar doğabiliyorsunuz (her oyunda bir kere). Peki düşmanımız bizi neden iyileştirsin? Çünkü T tuşuna bastığınızda düşmana bir sinyal yolluyorsunuz o da kabul ederse bir yoldaş bulmuş oluyorsunuz. Her şeyi beraber yapıyor, beraber maden topluyor beraber savaşıyor, beraber kaçıyorsunuz. Ne yazık ki 2 kişiden fazla kişi alamıyorsunuz bu ittifaka. Fakat bir keresinde düşman zıplamaya başladı ben de zıpladım birbirimize vurmadık ve 3 kişi beraber gezmeye başladık. 3 kişi epey zaman geçirdikten sonra 2 kişinin tek kişi sıkıştırdığını gördük üçümüzde hemen tek olan adamın yanına geçip 2 kişiye ateş açtık. Tek olan adam ne olduğunu şaşırdı fakat sonra hep beraber 2 kişiye saldırdık… Sonunda 4 kişi olan taraf yani biz yenildik fakat eğlenceli bir andı.

Konu çok dağıldı şöyle toparlayayım hemen. Topladık ham maddeleri bize verilen görevleri, teslimatları yaptık şimdi? Şimdi ise sorunsuz bir şekilde gelen helikoptere binip gitmemiz gerekiyor tabi orada bizi bekleyen düşmanlar olabilir dikkatli olmakta fayda var.

Oyun bitti gelelim kişiselleştirme bölümlerine. 3 factiondan birini seçip giriyoruz oyuna hangi factionı seçersek o faction bize görev veriyor ve biz de o faction için exp alıyoruz. Exp önemli çünkü craftlayacağımız teçhizatlar için blueprint lazım blueprint için Exp lazım. Craft için bir de ham madde lazım ham madde için oyunu epey oynamak lazım böyle gidiyor bu düzen. Ham madde topluyor, faction leveli atlıyor, craft yapıyoruz. Epey farklı silahlar, mekanikler, teçhizatlar var hangisin seçeceğiniz oyun zevkinize kalmış. Bir de hepsi için skinler mevcut epey zengin bir oyun içerik olarak.

Oyunda bir kaç bugla karşılaştım fakat playtest sürümü olduğu için pek de önemli olduğunu söyleyemem.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.