Çizgi Roman

Shadowland #4 Çizgi Roman İncelemesi: Üzgünüz, Matt Murdock’a Şu Anda Ulaşılamıyor…

Shadowland #4 Çizgi Roman İncelemesi: Üzgünüz, Matt Murdock’a Şu Anda Ulaşılamıyor…
Bojeunx

Merhaba Çizgi Roman Ailesi!

Daredevil’ın Hell’s Kitchen’daki zulüm ve şiddet tabanlı baskıcı kontrolünün sebebinin The Hand örgütünün üst tabakasında yer alan Snakeroot klanının hayata geçirmeye çalıştığı, korkutucu bir canavardan ötürü olduğunu öğrenmiştik üçüncü sayıyla beraber. Hem de bunu yozlaştırılması zor olan Daredevil’ı yozlaştırarak, kişiliğini elinden alıp onu bambaşka biri haline getirerek, onun bedenini kullanarak yapmaya çalışıyorlardı. Gerçeği Master Izo’dan öğrenen kahramanlarımız için yapılması gereken iki seçenek kalıyordu: eğer bulabilirlerse Daredevil’ın içindeki Matt Murdock’a ait bir kalıntıya tutunarak onu geri getirebilmek ya da kaçınılmaz olanı yaparak onun yaşamına son vermek…

Son sayıda  ortalığı yağmalayıp ateşe veren, şehri yıkmaya başlayan kontrolsüz Hell’s Kitchen halkı eylemlerine devam ederken Daredevil’ın ekibine katılan Elektra, The Hand ninjalarından Shadowland kalesinin açık olan tek girişini öğrendikten sonra her birini Sai kılıcıyla etkisiz hale getiriyor.

Shadowland4_Elektra

Zamanında hedeflerine ulaşmaları amacıyla aralarına katılıp benliğini neredeyse yitirdiği The Hand örgütüne ve şimdiki liderleri Daredevil’e ihaneti biz okuyucuları şaşırtsa da Elektra’nın eylemlerini aslında biricik aşkı Matt Murdock’ı kurtarabilmek için yapıyor olması mantıklı bir açıklama sağlıyor. Dışarıya açılan tek kale girişinden bu amacını hayata geçirebilmek amacıyla kendisine yardım etmeleri için kahramanlarımızı içeri alıyor. Önce Spider-Man, ardından da acımasız Punisher ile kalabalıklaşan ekibimiz sürpriz bir karakterin daha olaya el atmasıyla çok daha sağlam ve korkutucu bir hal almaya başlıyor. Çünkü böyle bir vahşete karşı koyabilmenin tek yolu daha da vahşi olabilmektir. Bu vahşetin kaynağı karakter de elbette Wolverine!

Shadowland4_Heroes

Bu esnada ise Kingpin, Lady Bullseye ile beraber şehrin içinde bulunduğu karmaşaya, Hell’s Kitchen’dan yükselen dumanlara bakarak bu manzaranın güzelliğini ve bunun aslında bir yıkım değil ,yeni bir düzenin doğuşu olduğunu söylüyor. Lady Bullseye, New York’un bu karmaşaya kurban gidip kontrolünün kaybedilme ihtimalinden Kingpin’e bahsetse de o soğukkanlı tavrını hiç bozmuyor ve planının son aşamasını yerine getirmek amacıyla helikopterine binerek hedefine doğru yol alıyor, yani Shadowland kalesine…

Shadowland kalesinin içindeyse kahramanlarımız, Bullseye’ı diriltmeden önce Daredevil’ı alt edebilmek için plan yapmaya başlıyorlar. Planın yapıldığı esnada Spider-Man’in örümcek hisleri alarm vermeye başlıyor. Master Izo ise bunun sebebini “the Beast of the Hand” yani Hand’in Canavarı‘nın iradesinin güçlenmesi olduğunu ve bu güçlenmenin etkilerinin de sokaklara yayılmış olup Hell’s Kitchen insanlarını kontrolden çıkardığını açıklıyor. Punisher ise her zaman yaptığı gibi karşılarındaki kişinin kim olduğunu önemsemeyerek Daredevil’ı neden öldürmediklerini soruyor. Elektra ise kendisi için bunun o kadar kolay olmadığını belirtiyor. Master Izo da eğer içinde Matt’e dair bir ışıltı varsa onu geri getirmeye çalışmaları gerektiğini, fakat iş çıkmaza girerse ve zor duruma düşerlerse planın “Öldür ya da Öl” olarak değişmesinin tek çıkar yol olduğunu söylüyor.

Planı yaptıktan sonra uygulamaya koymaya başlayan kahramanlarımız, Elektra’nın Bullseye’ı diriltme ayinini yapan kişinin başına Sai kılıcını saplamasıyla ilk adımı atıyorlar. Elekra’nın ihanetinin farkına varan Daredevil, The Hand ninjaları ile beraber Shadowland kalesinde kahramanlarımıza karşı ikinci bir mücadeleye başlıyor.

Shadowland4_Betrayer

Punisher’ın sersemletici bir bomba atmasıyla kontrolünü kaybeden ve çevresine dair farkındalığı azalan Daredevil tam bu anda göğsüne Wolverine’in pençelerinin saplanmasıyla acı içinde bağırıyor. Fakat bu acının kendini etkisi altına almasına izin vermiyor ve Wolverine’in şaşkın bakışları altında göğsüne saplanmış pençeleri Wolverine’in bileklerinden tutarak çıkartıyor ve onu kaldırıp az ötedeki bir kolona doğru fırlatıyor.

Shadowland4_Wolverine2

Ardından Punisher, Daredevil’a doğru ateş açmaya başlıyor fakat Daredevil tüm kurşunlardan kurtulmayı başarıyor. Typhoid Mary ise pyrokinezi güçlerini Punisher üzerinde kullanmak üzere harekete geçiyor fakat Spider-Man’in ağlarıyla etkisiz hale geliyor. Tüm gücünü toplayıp Daredevil ile mücadelesine başlayan Spider-Man, üstün yetenekleri ve çabası sayesinde Daredevil’ı alt etmeyi başarıyor ve bütün kahramanlarımız Daredevil’ı yerde tutabilmek için çabalıyorlar. Elektra ise yere eğilip Daredevil’a doğru bakarak Matt’e sesleniyor ve içindeki – eğer kaldıysa tabii –  o küçük kalıntıya tutunmaya çalışıyor. Bu seslenişe cevap olarak, durumun aslında ne kadar umutsuz olduğunu gözler önüne seren o ses yükseliyor Daredevil’ın ağzından: Murdock yok, burada olan tek şey canavar!

Shadowland4_Beast

Bu son kareyle beraber Matt Murdock’ın kurtulup kurtulamayacağına dair şüphelerimiz artmaya başlıyor. Serinin son sayısı için önümüzde iki ihtimal kalıyor, ya Murdock’ın ruhu kurtulacak ve şehir eski düzenine dönecek ya da Murdock’ın ruhunu tamamen kaybedeceğiz ve yıkım biz okuyucuları bekliyor olacak… Tahminleriniz neler, yorumlara yazmaktan çekinmeyin sevgili okurlar :)

Son sayı için takipte kalın!

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çizgi Roman

Daha Fazla Çizgi Roman

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
RCO001_1553131975 (1)

Radyoaktif İncelemeler #4

Yiğit İleri23 Mart 2019
RCO001_1552094857

Radyoaktif İncelemeler #3

Yiğit İleri17 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.