Çizgi Roman

Radyoaktif İncelemeler #4

Radyoaktif İncelemeler #4
Yiğit İleri

Merhaba okular. Bu hafta ikisi yeni seri olmak üzere hepsi birbirinden iyi toplam 5 yeni sayımız var. Uzatmanın bir manası yok diyorum ve hemen konuya giriyorum.

Marvel’s Spıder-Man: Cıty at War #1

Spider-Man PS4 oyununun başarısından sonra çizgi romanının çıkması an meselesiydi o da oldu. Serinin Düşmanca Devralma romanındaki gibi yeni olayları anlatmasını bekliyordum (merak etmeyin onun da incelemesi yolda) ama oyunda halihazırda ele alınan konuları çizgi romana uyarlamış bir şekilde anlatmışlar. Birkaç sayılık bir seriye sıkıştırmak için de oyunda yaşanan bazı yerleri atmışlar. Güzel çizimler dışında yeni bir şey yok denebilir. Oyun çok pahalı geliyorsa hikayeyi bu seriden okuyup öğrenebilirsiniz.

Bu arada bu Marvel’ın Gamer-Verse adı altında çıkardığı ilk çizgi roman serisi olma özelliğini taşıyor. Diğer çıkacak oyunlarla bağlantılı bir evren kuruyorlar. Başka hangi karakterler için oyun çıkaracaklar merakla bekliyorum.

Mıles Morales: Spıder-Man #4

Serinin 4. sayısını tadımlık bir tek sayı havasında yapmışlar. Ferris Bueller’s Day Off filminin havası sayıda yoğun bir şekilde hissediliyor. Miles ve iki arkadaşı bir günlüğüne okulu asıyorlar ve müdür yardımcısı onları enselemeye çalışıyor. Arada kahramanlığın değil de karakterlerin birbirine bağlılığın öne çıktığı böyle sayılar okumak eğlenceli oluyor.

Frıendly Neıghborhood Spıder-Man #4

Sayı yeraltı şehri hikayesini anlatmaya kaldığı yerden devam ediyor. Genel olarak güzeldi. En azından bir öncekini geçecek kadar iyiydi diyebilirim. Sonlara doğru Spider-Man ağır darbeler alırken mahalle sakinlerinin gelip Spider-Man’i koruması serinin adına yakışır bir andı.

Venom #12

Nasıl bilmiyorum ama bu seri ilk sayısından beri okura soluk vermeksizin almış başını gidiyor. Her sayıda eskilerden kalma başka bir sır açığa çıkıyor, karakterler kendi içlerinde daha derin bir anlam buluyor ve daha da karanlık bir havaya bürünüyor. Okudukça yakında çıkacak Carnage ile bağlantılı hikaye için ayrıca sabırsızlanıyorum.

Venom’un karakter gelişimi için yazar Donny Cates’i ayrıca tebrik ediyorum.

Spıder-Man: Lıfe Story #1

Evet, en iyisini en sona bırakmak istedim. Bu yeni seri duyulduğunda merak edip başında kimler var bakmıştım. Yazarın Chip Zdarsky ve çizerim Mark Bagley görünce beklentim tam anlamıyla tavan yapmıştı. Chip Zdarsky’i güncel Spectacular Spider-Man serisindeki mükemmel işiyle tanıdım. Mark Bagley’e olan hayranım Ultimate Spider-Man serisini okuduğumda başladı ve kendisi hala benim favori Spider-Man çizerim olur.

Sayı bizi 1966 yılına, Peter’ın üniversiteli yıllarındaki maceralarına götürüyor. Yalnız hikaye aynı değil, farklı bir şekilde anlatılmış hali. Modern bir görünüme rağmen eski çizgi romanların havasını vermeyi başarılı bir şekilde yapmışlar. Bunun yanında diyalogları çok etkileyici buldum. Flash’ın savaşa gitmeden önce Peter ile yaptığı konuşmayı zirve zannederken sayfalar sonra çıkan Captain America’nın Spider-Man ile sorumluluk hakkında yaptığı konuşma beni derinden etkiledi. Sayının başka yenilikçi yanı ise Captain America ile Iron Man arasında yaşanan Civil War’un Vietnam Savaşı’na bağlanmasıydı.

İçimden bir ses bu serinin unutulmaz Spider-Man hikayelerinden biri olcağını söylüyor. Size de şiddetle okumanızı tavsiye ederim.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Çizgi Roman

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
RCO001_1552094857

Radyoaktif İncelemeler #3

Yiğit İleri17 Mart 2019
52440760_506040389920395_6456188822098018304_n

Farklı Dünyalar, Ortak Düşler! İsimsiz Dünya Üçüncü Sayısı ile Raflarda!

M. Engin Topaloğlu14 Mart 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.