İnceleme

Phantom Doctrine İnceleme

Phantom Doctrine İnceleme
Baha Tan Oral

Phantom Doctrine son zamanlarda çıkmış özgün oyunlardan birisi olmayı başarmış sıra tabanlı bir strateji, aksiyon, macera oyunu. Soğuk savaş döneminde geçen heyecanlı ajanlık öyküsüyle oyun sizi içine çekmeyi başarıyor. Karakterimizi kişiselleştirip Doğu ya da Batı bloğunu seçip maceraya giriyoruz. Peki bu macera tam olarak neyi konu alıyor? Cabal adlı bir proje dünya ülkelerini birbirine düşürmek için gizli bir proje yürütmekte bunu durdurmak ise bizim ve ekibimizin elinde.

Ajanlık üssümüzde çeşitli geliştirmeler yapabilir oynama şeklinize göre teçhizatlar, silahlar, özellikleri kuşanarak karakterleri savaş alanına hazırlayabiliyoruz. Elbette üssümüzde yaptıklarımız bunlarla sınırlı değil. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelen bilgilere göre hareket ediyor ve üssümüzde bulunan ajanları gelen ihbarlara göre dağıtıyoruz. Gelen ihbarlar zaman zaman boş çıksa da bazen sonucunda çeşitli bilgiler ediniyor bazen ise çeşitli bilgiler edinmemiz gerekiyor. Demeye çalıştığım şey, bazen belgeleri ele geçirmek için sadece ajan göndermek yetiyorken bazen kontrolü ele almamız gerekebiliyor ve çeşitli görevlere çıkıyoruz. Bu görevler kimi zaman bir kişiyi öldürmek kimi zaman ise belge çalmak üzerine oluyor. Phantom Doctrine bizi oyunda özgür bırakıyor. İster sadece görevi yapıp çıkıyoruz istersek etrafta çeşitli dosyalar arayabiliyoruz ki bu dosyalar oyunun hikayesine derinlik katıyor. Mantar panoda edindiğimizi bu belgeleri birleştiriyor ve sonuca gitmeye çalışıyoruz ki bu da oynanışta çeşitlilik sunan bir öge olmuş. Bununla birlikte çeşitli tekonjilere de sahibiz. Beyin okuma, zihin kontrolü, kalp atışı ölçme gibi çeşitli teknolojik aletleri kullanmak da oyuna yeni mekanikler katıyor. Bu yenilikler dışında ise diğer turn based oyunlarından aşina olduğumuz overwatch, action point gibi unsurlar da oyunda mevcut.

40 saatten fazla oynanışa sahip Phantom Doctrine üstüne bir de online oynanış eklemiş ve oyunu adeta taçlandırmış. Türkiye’ye özel fiyatlandırması ile ise oyuncuların gönlünü fethetmeyi başarıyor Phantom Doctrine. Sıra tabanlı oyunlardan zevk alıyorsanız bir göz atmanızı tavsiye ederim.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.