İnceleme

Pathologic 2 İnceleme

Pathologic 2 İnceleme
Baha Tan Oral

Pathologic 2005 yılında yapılmış farklı bir korku oyunuymuş Pathologic 2 çıkana kadar böyle bir oyunun varlığından haberim yoktu. Pathologic 2, 1. Oyunun remastered versiyonu olarak çıkmak için yola koyulmuş ve kickstarter’dan istedikleri desteği almış. Oyunun grafiklerini yenilerken çirkin duran bir kaç şeyi de baştan yapmaya karar vermiş geliştirici stüdyo. Ardından bunu da eklersek şunu da çıkarsak derken yenileme projesi olan proje başlı başına yeni bir devam oyunu olmuş. İyi ki de olmuş şöyle olmuş: Hikayede biz bir doktoru oynuyoruz. Doktor olduğumuz için tahmin edersiniz ki insanları iyileştirebiliyoruz. İçinde bulunduğumuz bu şehri hastalık ele geçirmektedir, hastalığın yanında pek çok tehdit de şehrin insanlarını canından etmek için çabalamaktadır. Derken devreye biz gireriz. 12 gün içerisinde herkesi olmasa da iyileştirebildiğimiz kadar insanı iyileştirmeye çalışıyoruz. Tabi tahmin edersiniz ki gidip bir tuşa basmakla olmuyor bu işler bir görev serisine başlıyor hastalık hakkında detaylı bilgi ediniyor, insanlarla konuşuyor, tanışıyor ve en önemlisi kritik kararlar veriyoruz. Pathologic hikaye odaklı bir korku oyunu olsa da içinde hayatta kalma öğeleri ve rpg öğeleri de barındırıyor. Bir yandan su içmek yemek yemek gibi dertlerle boğuşurken bir yandan da gerekli eşyaları bulmaya çalışıyor, takas yapıyor, para kazanıyor, üstümüze başımıza ekipman alıyoruz. Bu ekipmanlar ne işe yaracak ki derken verdiğiniz kararlar sonucunda açık dünyamızın bir kısmıyla aramız iyiyken diğer kısımlarıyla aramız açılıyor. Bizden nefret eden mahalleye girdiğimiz an bizi öldürmek için başımıza çullanıyor tüm halk. Kendinizi savunmak için birilerini öldürdüğünüz de halk sizden daha da nefret ediyor. Böyle olaylarla karşılaşmamak için verdiğiniz kararlara dikkat edin.

Karakter dizaynı, ambiyans, konuşma animasyonları (yüz animasyonları), müzikler sizi oyunun içine alıyor ve bırakmıyor, adeta oradaymışsınız gibi hissediyorsunuz. Fakat dövüş mekanikleri sizi biraz soğutabilir oyundan neyse ki dövüş oyunun ana odak noktasından birisi değil.

Farklı bir deneyim ve farklı bir hikaye arıyorsanız Pathologic 2’ye bakmanızı tavsiye ederim.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.