Deadpool 2

Once Upon A Deadpool’un Deadpool 2’den Farkı Ne?

Once Upon A Deadpool’un Deadpool 2’den Farkı Ne?
Bulut Şimşek

Deadpool yılda 1 filmle doymuyor…

Evet sayın okuyucular, son zamanlarda sürekli fotoğraflarını ve fragmanlarını gördüğümüz “Once Upon a Deadpool” filminin ne olduğunu merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Öncelikle, eğer film ile ilgili bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız Deadpool 2’nin Deadpool karakter analizi yazısı için sizi şuraya alalım:

DoNAEwKX0AAZI5R.0

Nedir bu “Once Upon a Deadpool”?

Cevabı çok basit: Deadpool 2, ama PG13. Bu da demek oluyor ki normalde R Rated olarak, yani 18 yaş sınırı ile vizyona giren film, bizdeki +13 mantığı ile, daha geniş bir kitleye hitap edecek bir şekilde tekrar vizyona girecek. Siz sormadan söyleyelim, filmin bu versiyonu, ABD dışında başka hiçbir ülkede vizyona girmeyecek ve kısa bir süreliğine, 12 Aralık ile Noel arefesi arasındaki süre zarfı içinde vizyonda kalacak. Yani toplamda 1 ay bile sürmeyen ikinci bir maratonu olacak filmin.

Tabii ki normal şartlarda kan, şiddet ve cinselliğin serbestçe gösterildiği Deadpool 2’nin aksine Once Upon a Deadpool filminde daha aile dostu sahneler göreceğiz. Bu da küfürlü sahneler, Juggernaut’un Deadpool’u ikiye ayırması, Shatterstar’ın parça pinçik olması gibi anları filmde olduğu gibi detaylı bir biçimde göremeyeceğimiz anlamına geliyor. Bütün bunlara rağmen film, orijinal versiyonundan sadece 2 dakika daha kısa olacak, çünkü bu versiyon için toplamda 20 dakikalık ek sahne çekildiği biliniyor.

Fox, filmin bu versiyonuna o kadar önem veriyor ki normalde 2018 yılının sonunda vizyona girmesi planlanan Alita: Battle Angel filmi, 2019’un başına ertelendi. Bunun muhtemel sebebi ise Once Upon a Deadpool’un aynı zamanda bir hayır işi için de kullanılacak olması: Film için alınacak her biletin 1 Dolar’lık kısmı F-ck Cancer adlı kanserle savaş kurumuna bağışlanacak.

Ryan Reynolds, Deadpool 2’yi PG13 olarak tekrar çekmeleri ile ilgili “Fox, 2006 yılından beri Deadpool’u PG13 şeklinde çekmemi istiyordu. Ben de iki şart öne sürdüm: Birincisi (noel zamanı olduğu için) bir hayır kurumuna yardımda bulunmak, ikincisi de Fred Savage’ın kadroya eklenmesini istemek. İkinci isteğimin nedenini açıklamak zorunda kaldım tabii.” demişti. Fred Savage ile olan sahnelerin uzunluğu hakkında bir bilgimiz olmasa da aşağıdaki videoda gördüğümüz sahneden yola çıkarak (eğer varsa) bu sahnelerin gayet komik olacağını söyleyebiliriz.

Sizin bu konudaki görüşleriniz ne? Sizce Once Upon a Deadpool, alışık olduğumuz Deadpool’un başarısına erişebilecek mi? Düşüncelerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorumları Gör (1)

1 Yorum

  1. Avatar

    Açıkgöz

    14 Aralık 2018 at 10:19

    *Juggernaut’ın Deadpool’u ikiye ayırması.

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deadpool 2
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla Deadpool 2

img_4397.jpg

Disney+ Bugün Yeni Haberler Açıklayacak

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
deadpool-2-header-1

Disney Patronundan Deadpool Müjdesi: Devam Edecek!

Orkan4 Nisan 2019
jghjhkgk

Yılın En İyileri Belli Oldu!

Arif Emre31 Aralık 2018
KKBHVK

Yılın En İyilerini Seçiyoruz, Hemen Oy Ver!

Arif Emre27 Aralık 2018
Screenshot_1

Yepyeni Bir ‘Once Upon A Deadpool’ Posteri Meydana Çıktı

Orkan4 Aralık 2018
deadpool-2-fragmani-yayinlandi-sdn-01

Deadpool 2 Karakter Analizi: Deadpool

Bulut Şimşek13 Haziran 2018
6

David Beckham’lı Muhteşem Deadpool Fragmanı Yayınlandı!

Bartu Yılmazer10 Mayıs 2018
2

Ryan Reynolds’dan ”Peter” Hayranlarını Gülümseten Fotoğraf!

Bartu Yılmazer7 Mayıs 2018
1

Deadpool’dan Yeni Fragman Yayınlandı!

Bartu Yılmazer22 Mart 2018

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.