İnceleme

Mutant Year Zero: Road to Eden İnceleme

Mutant Year Zero: Road to Eden İnceleme
Baha Tan Oral

Aralık ayı oyun camiası için kısır bir ay olsa da zaman zaman güzel yapımlar aralık ayında da boy gösterebiliyor. İşte Mutant Year Zero’da bu güzel yapımlardan birisi.

Funcom’ın ilk oyunu olan Conan Exiles çıktığında epey konuşulsa da pek başarılı bir oyun olduğu söylenemez. Beklenen satışı elde edemeyen Funcom bambaşka bir oyun ile bir Turn Based Strateji oyunu ile karışımıza çıkageldi. Uzun zamandır beklediğim Mutant Year Zero beni utandırmadı hatta beklediğimden kat kat iyi çıktı.

Payday Ve Hitman oyununda çalışmış deneyimli bir ekip olan The Bearded Ladies’in geliştirdiği Mutant Year Zero post apokaliptik bir dünyada geçiyor. Her ne kadar post apokaliptik bir dünya olsa da oyun oldukça renkli.

Ördek ve Domuz karakterleri ile bu dünyadaki maceramıza başlıyoruz. Nükleer savaşın ardından mutasyona uğrayan canlılardan olduğumuz için bizim de çeşitli özelliklerimiz, skillerimiz mevcut. Ufakta olsa skill ağacını istediğimiz gibi şekillendirmek mümkün. Elbette kişileştirmeler bununla sınırlı değil. Yarı açık dünyada topladığımız hurdalarla eşyalar alabilmek mümkün. Bunun dışında ise çeşitli yerlere saklanmış hazine sandıkları oyundaki en iyi ekipmanlara ulaşmamızı sağlıyor. Fakat bunlara ulaşmak zaman zaman yorucu olabiliyor. Çünkü oyunda doğru taktikle ilerlemezseniz kazanmak neredeyse imkansız. 5 levelken karışınıza çıkan 20 level bir düşmanı alt etmek için tek yol doğru taktikten geçiyor. Tabi taktik de bir yere kadar. Şehir’e gidip savaş sonrasında edindiğimiz ekipmanları silahlarımıza takıp silahları geliştirebiliyoruz. Ve eşya çeşitliliği bununla da sınırlı değil. Bombalar, zırhlar, şapkalar. Hepsinin kendine göre + sı mevcut. Hangisini kullanacağınız ise size kalmış.

Xcom 2 her ne kadar güzel bir oyun olsa da kesinlikle sürükleyicilikten uzak, sıkıcı, ağır bir oyundu. Mutant Year Zero ise Xcom’un tam tersi olarak sürükleyici, hızlı, akıcı bir oynanışa sahip. Başına bir kere oturduktan sonra kalmak istemeyeceğiniz kadar güzel bir oyun olmuş. Hikaye anlatımı, çizimleri, grafikleri, sanat tasarımı, loot sistemi her şey yerli yerinde. 90 Tl’lik fiyatı ile de oldukça ucuz bir oyun.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019
maxresdefault

Spellforce 3: Soul Harvest İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.