İnceleme

Layers of Fear 2 İnceleme

Layers of Fear 2 İnceleme
Baha Tan Oral

2016 yılının başlarında çıkmıştı Layers of Fear’ın ilk oyunu ve beni içine alıp sürüklemişti. Çok beğenmiştim oyunun atmosferini. Bir ressamın gözünden oynadığımızı her an hissettiriyordu bize Layers of Fear. Diğer korku oyunlarından farklı yanı da buydu. Kişinin içinde bulunduğu durumu farklı bir şekilde, atmosferle bize hissettiriyordu Layers of Fear. 2. oyunun geleceğinden bir haberdim haberini görür görmez oyunun çıkışını beklemeye başladım. 1. oyun kadar başarılı bir oyun olup olmadığı konusunda şüphelerim olsa da Layers of Fear’da sevdiğim sanatçının gözüyle şekillenen, dizayn edilen ambiyans Layers of Fear 2’de de mevcut. Hatta zaman zaman bambaşka bir hal alıyor çevremiz. Tek katmanlı değil de farklı şekillerde dizayn edilmiş haritalar.

Layers of Fear 2’de bir ressam yerine sinema sanatçısını canlandırıyor, setler arasında dolaşıyoruz. Zaman zaman siyah beyaz, zaman zaman sıcak renklerle haritada dolaşmaya başlıyoruz. Bu sefer peşimizden gelen bir canavardan kaçmak zorunda kaldığımız anlar mevcut oyunda fakat bunu sevdiğimi pek söyleyemeyeceğim. Gördüğüm şeyin yaratık olup olmadığını anlayana kadar, kaçıp kaçmayacağımı anlayana kadar çoktan ölmüş oluyorum belki de oyun bizi ölmeye itiyordur çünkü her öldüğümüzde ünlü sanatçıların meşhur sözleri sizleri bekliyor olacak. Fakat öldüğünüz içi bu sözler biraz değiştiriliyor bir tane örnek vermek gerekirse Villiam Sheasksper’in ünlü sözü “To be or not to be” sözü yerine “Not to be” yazısıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Oyunda setlerde gezdiğimiz için haritada pek çok gönderme bulabiliyorsunuz. Zaman zaman Sheaksper’a göndermeler görmeniz epey mümkün. Ayrıca oyunu oynarken haritanın bir yerinde denk geldiğim The Shining göndermesi de epey hoşuma gitti doğrusu.

Layers of Fear 1’de etkileşime girebildiğimiz tek şey notlar ve kapılarken Layers of Fear 2’ye bazı puzellar eklenmiş. Bu puzellar sayesinde sadece yürümek yerine zaman zaman çeşitli aksiyonlara girmiş oluyoruz.

Layers of Fear’ı oynamış sevmişseniz 2. oyununa da bakmayı unutmayın. Şimdiden iyi oyunlar.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.