İnceleme

Insurgency: Sandstorm İnceleme

Insurgency: Sandstorm İnceleme
Baha Tan Oral

Cs:go’nun free 2 play olması, negatif yorumlar alması ile yolu epey açılan Insurgency: Sandstorm dün çıkışını yaptı. İndie bir şirket olan New World Interactive 2014 yılında ilk Insurgency oyununu piyasa sürmüştü. Fiyat performans olarak başarılı olan oyun epey ilgi çekmişti. Focus Home bunu fark etmiş olacak ki Yayımcılık haklarını alarak birlikte Insurgency: Sandstorm’u geliştirip yayınladılar.


Insurgency: Sandstorm size sıradan bir FPS’den ne çoğunu ne de azını sunuyor. Gerçekçi bir deneyim arıyor arada bir girip oynayayım, stresimi atayım diyorsanız tam size göre oyun. Insurgency: Sandstorm 3 moda sahip: Co-op, versus, ranked. Bunun haricinde bir de kişiselleştirme ekranımız var. Oyunda hem karakterimizi hem de silahlarımızı kişiselleştirebiliyoruz. Level atladkıça yeni kozmetikler açılıyor kazandığımız paralarla bu kozmetiklerle karakterimizi dilediğimiz gibi giydiriyoruz.


Insurgent Forces ve Security Forces olarak 2 karakterimiz mevcut olduğu için ikisini de ayrı ayrı giydiriyoruz. Gelelim klasslara ve silah kişiselleştirmelerine. oyunda 6 adet klass var bunlar : Rifleman, Breacher, Gunner, Demolitions, Advisor, Marksman. Tahmin edebileceğiniz üzere bu klasslar ağır tüfek, hafif makinalı, sniper gibi özel silahlara sahip. Kendi zevkinize göre karakterimizi düzenleyip oyuna dalıyoruz.


Not: Kozmetik için level atlayıp eşya açma mantığı silahlarda yok (hepsi açık).


Oyunda ne yazık ki tek bir mod bulunmakta ya da ben oynadığım süre zarfında tek bir moda denk geldim (ki sanmıyorum) o modda bölge ele geçirme modu. Gerek ranked modunda gerek versus modunda bölge ele geçirme oyunuyoruz peki o zaman versus ile ranked arasındaki fark ne? Versus modunda 16v16 savaşırken Ranked modunda (aynı zamanda rankınızı yani rütbenizi belirleyen maçlar) 5v5 maç atıyorsunuz.


Oyunda en sevdiğim özellikle ise çok basit bir şey olmasına rağmen sesli konuşma sırasında sesin biraz kirli gitmesi oldu. Kirliden kastım bozuk, çirkin bir ses değil aksine güzel bir ses. Sesli konuşma adeta telsiz konuşması hissi veriyor ve oyuna adapte olmanıza epey yarıyor. Keza müzikler de oyunun içine çekiveriyor sizi.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019
maxresdefault

Spellforce 3: Soul Harvest İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
Diesel_product_thecycle_The-Cycle_Post_2_Image-1920x1080-60d5fad08b796b22c90b02c38b631c0701d466f2

The Cycle İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
Lof2_1920x1080-hero

Layers of Fear 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
pathologic-2

Pathologic 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.