İnceleme

God Eater 3 İnceleme

God Eater 3 İnceleme
Baha Tan Oral

Bu yılın beklediğim oyunlarından birisiydi God Eater 3. God Eater 2’den hiç bir beklentim yoktu kütüphanede duruyor bari bir şans vereyim deyip girmiştim. Girmem ile birlikte God Eater’da gerçekten iyi bir potansiyel olduğunu biraz oynadıktan sonra anladım. Potansiyel diyorum çünkü God Eater 2 ne yazık ki grafik ve seslendirme gibi sorunlardan dolayı sınıftan kalan bir oyun oldu. Belki benimle ilgili bir durumdur ( grafiğe zerre önem vermem ) oyuna kaptırdım kendimi… Craft sisteminin mükemmelliği, oynanışta seçeneklerimizin olması, kötü de olsa bir hikaye anlatma çabası içinde olması beni oyuna bağlamaya yetti. 1. Oyununu oynamaya veya animesini izlemeye fırsatım olmadı fakat animesini izleyip oyunu beğenmeyen birisini görmedim aksine beraber çok güzel bir ikili olduğunu söylediler hep. 3. Oyundan önce izleme fırsatım olsaydı keşke fakat yine bir fırsat bulamadım ve kendimi God Eater 3 ün içinde buldum.

Üzülerek söylemeliyim grafikler hala kötü. Ama bu grafiklere kötü demek ne kadar doğru emin değilim çünkü Bandai Namco her oyunda hemen hemen aynı (anime vari) bir grafikle karşımıza çıkıyor o yüzden onları suçlamanın doğru olacağından emin değilim ortalama bir bütçe ile sene içinde pek çok oyun sunmayı hedefliyor o yüzden haliyle her oyunun aynı sorunları, aynı artıları oluyor işte God Eater 3’de klasik bir Bandai Namco oyunu olmuş. God Eater 3’ü sevip sevmemek beklentinize kalmış bir şey.

God Eater 3 ile  birlikte: Görevden göreve koşup heyecan dolu bir aksiyon ile geri dönüyoruz. Elbette dönerken eli boş dönmüyoruz. Topladığımız çeşitli eşyalar (toplamak opsiyonel), görev ödülü olarak ise para ve blueprintler alıyoruz.

Mekaniklere gelecek olursak mekaniklerin epey zevkli olduğunu söyleyebilirim. Birbirinden farklı silahlar, skiller, kombolar ve kötü olmayan bir yapay zeka dost ile birbirinden farklı düşmanlarla savaşıyor, öldürüyor, güçleniyoruz. Silahlarımızın ve düşmanlarımızın sanat tasarımları oldukça başarılı olmuş. Gönül isterdi ki şu silahları, şu düşmanları daha kaliteli bir yapımda görelim fakat…

Oyunda sevdiğim bir diğer şey ise kontrollerin zorluğu. Zorluk dediysem düşmanlar zor falan sanmayın kontrollerin tamamen sizin denk getirmeniz dayalı olması ve bunun bir tık zor olması hoşuma gitti. Tabii bu dediklerim playstation için geçerli bilgisayarda bu kadar zor olduğunu düşünmüyorum.

Ufak bir eğitim bölümü ardından ( bunu oyunun içinde bir şekilde vermişler ) oyunumuz başlıyor ve ekibimiz ile birlikte maceralarımıza başlıyoruz. Daha epik bir hikaye, daha tutarlı bir oyun bekliyordum fakat… Ne seslendirmelerde bir duygu var ne de animasyonlarda dümdüz karakterler, weebolar için koyulmuş memeler. Çok üzdü God Eater 3 beni… Umarım Code Vein’de de aynı sorunu yaşamam. Uzun zamandır geliştirildiği ve reklam yapıldığı için ( güvendiklerini varsayıyorum ) büyük bir beklenti içerisindeyim. Souls like bir oyun olacağı için ve Bandai Namco düşman tasarımlarında başarılı olduğu için… Yani bekliyorum işte Code Vein’i lütfen hayal kırıklığına uğratma beni Code Vein yazı iyice Code Vein için ağıta döndü.

Lafın kısası God Eater 3, bütçe küçüklüğünden olsa gerek yetersiz bir oyun olmuş. Umarız aynısı Code Vein’in başına da gelmez.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019
maxresdefault

Spellforce 3: Soul Harvest İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
Diesel_product_thecycle_The-Cycle_Post_2_Image-1920x1080-60d5fad08b796b22c90b02c38b631c0701d466f2

The Cycle İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
Lof2_1920x1080-hero

Layers of Fear 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
pathologic-2

Pathologic 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.