Avengers: INFINITY WAR

Avengers 4 Hakkında Bilmeniz Gereken 16 Şey!

Avengers 4 Hakkında Bilmeniz Gereken 16 Şey!
Arif Emre

Avengers 4… Hakkında hiçbir şey bilmediğimizi düşünüyorsunuz. Söyleyeceklerimizin gereksiz bir spekülasyon torbasına dönüşmesinden korkuyorsunuz. Evet, biz de korkuyoruz. İnternet alemini köşe bucak dolaşarak sıradaki Avengers yapımı ile ilgili toplayabileceğimiz hemen hemen her şeyi topladık ve bir araya getirince gördük ki zincirleme bir bilgi aktarımı mevcut. Yani ismin açıklanmasını beklemeden de fikir yürütmek mümkün.

Marvel Sinematik Evreni dahilindeki ilk ana eventin nihai finalini gerçekleştirecek olan ve Untitled Avengers Movie şeklinde adlandırdığımız yapım gerçekten de yönetmenlerimizin -iddia ettikleri üzere- en iyi filmi olacak mı? Göreceğiz. Şimdilik sadece ilk ipuçları ile bu gizemin birkaç parçasını aydınlatabiliriz.

Not: Çok büyük olmasa da birkaç spoiler bulunabilir. Aman dikkat!

Başlayalım.

 • 3 Mayıs 2019‘da vizyona girecek olan filmin yönetmenleri elbette Joe & Anthony Russo biraderler. Yazar koltuğunda ise Christopher Markus ve Stephen McFeely oturmakta.
 • Filmin gelecekteki tanıtım sürecinde yalnızca Thanos‘un gazabından kurtulabilenler yer alacak. Yani toz olanların durumunun vizyon tarihine kadar gizli kalması umuluyor.
 • Marvel çatısı altında çalışan görüntü yönetmenlerinden Trent Opaloch, yapımın adının Avengers: End Game olacağını yanlışlıkla sızdırdı. Fakat resmi bir açıklama gelmediğinden henüz bu isim kesin değil.

avengers-4

 • Avengers 4’ün bir noktada zaman yolculuğu barındıracağı kesinleşti. Ant-Man and The Wasp‘taki referansa bakılırsa bu yolculuğun baş kahramanı Scott Lang olacak.
 • Thanos’un sonsuzluk eldivenini bir süre kullanmayacağı için zırh giymeye devam edeceği biliniyor.
 • Avengers 4 evrenin kaderini sonsuza dek değiştirecek çünkü etkilerinin gelecek 20 filmde hissedileceği belirtilmiş.
 • İlk konsept çalışmasına bakıldığı zaman pekçok karakterde değişiklikler gözleniyor. Hulk‘ın Bruce Banner kontrolüne geçtiği, Captain America‘nın klasik pullu kostümüne döndüğü ve Black Widow‘un kızıl bir saç stilini tercih ettiği ilk göze çarpanlar arasında.

Avengers

 • Filmin, Avengers: Infinity War‘ın birkaç yıl sonrasında geçmesi planlanıyor (Kesin değil.) Bu sayede şıklatmanın yeryüzündeki etkilerini detaylı bir şekilde görebileceğiz. Aynı zamanda karakterlerdeki gelişimler bu zaman sıçramasını açıklıyor.
 • Yönetmenlerimiz filmin 3 saatten fazla olabileceğini belirttiler.
 • Alan Silvestri filmin bestelerini yapmak için geri dönecek. Kendisini Captain America: The First Avenger, Avengers ve Avengers: Infinity War’daki besteleri ile tanıyoruz.
 • Yapım selefi olan Avengers: Infinity War ile peşpeşe çekildi ve post prodüksiyon aşamasına büyük bir zaman bırakıldı. Bütçe açıklanmasa da Infinity War’dan fazla olduğu biliniyor.
 • 2020’den önce hiçbir X-Men ve Fantastic Four karakteri MCU dahiline giremeyeceğinden Avengers 4 de hiçbir Fox karakterini bünyesine katmayacak.

andrey-pankov-steve-rogers

 • Uzun bir süre önce Zoe Saldana filmin adının ”Avengers: Infinity Gauntlet” olacağını açıklamıştı. Ki bu isim çizgi romanın içeriği dolayısıyla çok mantıklıydı. Fakat James Gunn bunu yalanladı.
 • Hiçbir Netflix karakterinin (Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, Punisher vs.) filmde bulunmayacağı kesinleşti.
 • Avengers 4 aynı zamanda Robert Downey JR‘ın sözleşmesindeki son Marvel yapımı. Yani Tony Stark‘ın filmde ölmesi muhtemel.
 • Aaron Taylor-Johnson‘ın karakteri Quicksilver‘ın sette görüldüğü iddia edildi. Zaman yolculuğunun bir parçası olabileceği düşünülüyor.

Eee sevgili dostlar, film için heyecan durumunuz nedir?

Yorumları Gör (1)

1 Yorum

 1. I

  6 Eylül 2018 at 12:35

  Ne kadar olmayacağını düşünsemde Aaron Taylor-Johnson’ın filimde olmasını istiyorum bir şekilde döndürsünler şu adamı azıcık daha Quicksilver izleyelim zaten adamın Age Of Ultronda 4 yada 5 repliği falan vardı çabucak harcadılar bir diyer konu Avengers 4’te eski ekibe veda edecek olmamız eğer öyle bir şey olacaksa düzgün bir veda olsun özellikle Captian ve Tony ölecekse iyi bir sahne olmalı öyle yan karakter öldürüyormuş gibi dandik bir ölüm olmamalı

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avengers: INFINITY WAR
Arif Emre

Çizgi Roman ve kaynağı çizgi roman olan her şey canımız ciğerimizdir

Daha Fazla Avengers: INFINITY WAR

img_4397.jpg

Disney+ Bugün Yeni Haberler Açıklayacak

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
IMG_20190410_194927

Avengers: Endgame İçin 5 Farklı Son Çekilmiş!

Arif Emre10 Nisan 2019
Stan-Lee-and-Avengers-Infinity-War-Background

Stan Lee’yi Son Kez Avengers: Endgame’de Göreceğiz

Orkan8 Nisan 2019
images (1)

Yeni Videoda Ant-Man Thanos’u İçeriden Fethediyor (!)

Arif Emre4 Nisan 2019
jghjhkgk

Yılın En İyileri Belli Oldu!

Arif Emre31 Aralık 2018
KKBHVK

Yılın En İyilerini Seçiyoruz, Hemen Oy Ver!

Arif Emre27 Aralık 2018
Dt0VnCrVYAIKV0T.jpg-large-2-1

Avengers 4: Endgame Posteri Meydana Çıktı!

Orkan7 Aralık 2018
MARVELSDOCTORSTRANGE

Avengers 4: Endgame – Doctor Strange, Avengers: Infinity War’da Filmin İsmini Bizimle Paylaşmış!

Orkan7 Aralık 2018
avengers-4-header-1111310-1280x0

Avengers 4 Fragmanının Çıkış Tarihi Ertelenmiş!

Orkan5 Aralık 2018

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.