İnceleme

Fate / Extella Link İnceleme

Fate / Extella Link İnceleme
Baha Tan Oral

Öncelikle her zaman olduğu gibi oyunla ilgili anılarımla başlayacağım. Daha doğrusu anime, manga ile olan anılarım diyelim buna. Fate en köklü ve en geniş anime serilerinden birisi. Epey de güzel bir evreni var en azından hayranları öyle diyor. Yaşça büyük bir tanıdığım bana ısrarla Stay Night serisinin visual novel oyununu öneriyor ben ise oynamıyordum. Fakat bunun sebebi Fate’e ısınamamam değil, visual novelleri sevemememdi. Visual novellar bana hep basite kaçılmış gibi hissettirdiği için bir türlü ısınamıyordum. Neyse konumuz bu değil. Dediğim gibi visual novel ile başla dedikleri için seriye bir türlü başlayamadım. Fate Extella ise sonunda Fate serisine başlamama sebep oldu.

 

Oyun güzel bir açılış sahnesi ile başladı ve ardından sıkıcı konuşmalar… İşte bu yüzden sevmiyorum, yeter, hadi bit artık, tamam anladık… Derken oyun beni savaşın ortasına bıraktı. Bu böyle, bu şu işe yarıyor derken bu ne biçim kamera açısı yav diye sinirlendim oyuna. İkide bir buradan düşman geldi bak şimdi buna vur bakayım diye çocuğa anlatır gibi anlatması vs. derken oyuna epey sinirlendim. Şu ana kadar okuduklarınızdan oyunu sevmediğimi düşünebilirsiniz ama düşünmeyin çünkü sevdim. Eğitim kısmı bittikten sonra oyun bizi base’e bırakıyor. Base’de ev, ordu ve savaş alanı olarak 3 bölüm mevcut. Aslında savaş alanı haricinde pekte bir şey yapmıyoruz. Hikayesel ve role playle ilgi şeyler o yüzden atlıyorum buradan daha sonra kısaca bahsederim.

 

Giriyoruz savaş alanına. Bizden oynayacağımız kişiyi ve zorluk seçmemiz isteniyor. Baha durur mu yapıştırmış cevabı zor. Demez olaydım. Aslında çok zor değil fakat zorunse seçerseniz uzun süren bir macera sizi bekliyor. Seçeceğiniz her karakterin bambaşka skilleri, ultileri ve dövüş stilleri var her biri birinden zevkli. Gelelim savaşlara ne yapıyoruz biz? Bu savaşlar bölge ele geçirme şeklinde dizayn edilmiş. Kırmızı bölgelere tek tek gidip mavi yapıyoruz. Mavi yapmak için ise o bölgedeki büyük düşmanları öldürüyoruz. Büyük düşmanlar her mapte fazlaca var ve hepsi birbirinden farklı. Büyük düşman diyorum çünkü bunlar boss değil. Ben de boss sandım ve vay be güzel uğraşmışlar. Animasyon vs. var boss fight var dedim başladım saldırmaya kılıç kılıca gelip mousea art arda basmak vs. oha boss fightlar epey eğlenceli dedim kendi kendime fakat boss fight değilmiş sadece bir alandaki düşmanmış ve hatta bunlardan bir sürü varmış. Bu oyunu nasıl sevmeyeyim. Olması gereken her şey var adeta. Dopdolu bir hack’ n slash oyunu olmuş Fate Extella. Savaşla ilgili son olarak bir şey daha anlatmak istiyorum. Arkadaş ne yapın edin düşmanların kombolarına denk gelmeyin. Up uzun süren dövüşün ardından boss’a geldim artık yorulmuşum hala mouse’a hayvan gibi basıp kendimi daha da yoruyorum, skiller gelir gelmez atıyorum derken bir anlık dalgınlığıma denk geliyor ve boss’un combosuna maruz kalıyorum. 3 tane yeniden doğma hakkım var bossun ise sadece 1 vuruşlu canı var… Ölmedi arkadaşlar. Son bir vuruş yapamadım. Kaçmak için hayvan gibi shifte bastım sonuç ise yapışkan tuşlar… sonucunda öldüm ve tüm emek boşa gitti evet baştan başladım tüm mapi tekrar oynadım. Hem de hırs yapıp aynı zorlukta. Farklı karakterle oynadığım için çok sıkıldığım söylenemez hatta zevk bile aldım. Bunu da paylaşmak istedim.

 

Bunun haricinde bir de üstüne kostümler, eşyalar, açılabilir skiller… oyun bayağı dolu. İlk defa bir visual novel oyununu sevdim. Siz de bir bakın bir şans verin şimdiden iyi oyunlar.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019
maxresdefault

Spellforce 3: Soul Harvest İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
Diesel_product_thecycle_The-Cycle_Post_2_Image-1920x1080-60d5fad08b796b22c90b02c38b631c0701d466f2

The Cycle İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
Lof2_1920x1080-hero

Layers of Fear 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
pathologic-2

Pathologic 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.