İnceleme

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme
Baha Tan Oral

Dead by Deadlight’in yapımcılarının elinden çıkan yeni bir oyun Deathgarden Bloodharvest. Temelde DbD’nin aynısı. Aynı oyunu farklı bir konseptle piyasaya sürmüşler fakat bunun kötü bir şey olduğunu söyleyemem. Temelde aynı olsa da farklı karakterler, farklı haritalar ve ucuz fiyatıyla denemeye değer bir oyun Deathgarden.

Hunter ya da Scavenger iki takımdan birini seviyorsan ve oyuna başlıyoruz. Hunter, tek başına olsa da özel güçleriyle kaçmaya çalışan oyunculara terör estiriyor. Scavengerlar ise hızlı ve çevik olmaları sebebi ile kaçmayı başarıyor. Haritada bir yandan kovalamaca oynarken bir yandan da kan topluyor, topladığımız kanları kulelere götürüyoruz. Kanları kulelere götürdüğümüzde kuleler banka görevi görüyor ve kanları muhafaza ediyor. Kanlar belirli bir seviyeye geldiğinde kapılar açılıyor ve çıkışa doğru koşmaya başlıyoruz. Ya da kanla uğraşmayıp 6 dakika bekleyince de kapılar kendiliğinden açılıyor. Bu anlattıklarım elbette Scavengerlar için geçerli. Hunterlar ise özel güçleri yardımıyla kaçmaya çalışan insanları kovalamaya devam ediyor oyun sonuna kadar.

Level atladıkça açtığımız perkler, kazandığımız paralarla aldığımız yeni karakterler sayesinde daha farklı görünüşler ve daha farklı güçler elde edebiliyoruz.

Oyunda 2 tane sıkıntı ile karşılaştım. Birincisi Hunter bir kaçağı öldürdüğünde kaçak yere düşüyor hunterin bir kaç saniye beklemesinin ardından kaçak ölüyor. Bu geçen sürenin olmasının sebebi dost kaçakların bizi kurtarmaya gelebilmesi fakat 2-3 saniyelik süreyle bu durum imkansız. Madem yapamayacağız yere düşmek yerine direkt olarak çok daha mantıklı olurdu. İkinci durum ise kaçma mekaniği. Kapılar açıldığında yuvarlak alana tek adım atmamız yeterli oluyor kaçmak için. Hunter ne kadar çaba sarf ederse etsin kaçış yeri açıldığında birini öldürmesi neredeyse imkansız.

Tabi oyunun daha erken erişimde olduğunu unutmamak gerek. Gelen güncellemelerle her geçen gün daha iyi bir oyun haline geliyor. Siz de multiplayer hayatta kalma oyunu arıyorsanız Deathgarden’a göz atmanızda fayda var.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorumları Gör (1)

1 Yorum

  1. Avatar

    Inhuman

    11 Haziran 2019 at 20:56

    Güzel oyun incelemeleri geliyor, elinize sağlık. Yeni bir ekran kartı alma zamanı gelmiş gibi duruyor. Rage 2, bu oyun ve yoldaki Star Wars oyunu için…

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İnceleme

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019
maxresdefault

Spellforce 3: Soul Harvest İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.