DC

DCEU İçin Umutlarımız Yeşerdi: Shazam! Fragman İncelemesi

DCEU İçin Umutlarımız Yeşerdi: Shazam! Fragman İncelemesi
Bulut Şimşek

Ve San Diego Comic Con biz çizgi roman filmleri severler için ilk ürünlerini verdi! DC, 14 Aralık 2018 tarihinde vizyona girecek Aquaman ve 5 Nisan 2019 yılında beyaz perdede kendisine yer bulacak Shazam! filminin fragmanlarını yayınladı. Bu yazıda ise Shazam! filminin fragmanı ile ilgili görüşlerimi kısa bir yazı halinde paylaşacağım. Hazırsanız başlayalım!

Farklı Bir DCEU Filmi Geliyor

Fragmanı izlediğimde düşündüğüm ilk şey: Alıştığımız karanlık, ciddi, ağırbaşlı DCEU’ya Suicide Squad’ın getirmeye çalıştığı dengeyi Shazam! filmi getirecek. Bunun yanında sürekli gördüğümüz ve artık ezberlediğimiz “origin story” filmlerine de yeni bir soluk getiren bir film olacak Shazam! görüldüğü kadarıyla.

Fragman, Billy Batson’un geçmişi ile ilgili kısa bir bilgi vererek başlıyor ve daha ilk dakikanın yarısında yaptığı ters köşe ile yukarıda yazdığım mesajı veriyor. Hatta Freddy’nin Billy’e söylemiş olduğu “Bana bakıp diyorsun ki ‘Dostum neden bu kadar karamsarsın” repliğinin de yönetmen tarafından konulan bir DCEU özeleştirisi olduğunu düşünüyorum. Zaten konusu itibariyle de diğerlerinden farklı olması gerekiyor filmin ama Suicide Squad ile ilgili de aynı şeyi düşünmüş ve yanılmıştık.

shazam-movie-1111010-1280x0

Bu fragmanda ise özellikle Zachary Levi’nin göz dolduran performansı dikkat çekiyor çünkü fragmanda görüldüğü kadarıyla Levi, süper güçler kazanmış ve yetişkin bir adamın bedenine sahip küçük bir çocuğun nasıl davranacağını iyi portre etmiş gibi duruyor. Freddy ile Billy’nin güçleri test etmesi ve Billy’nin parmaklarıyla insanların telefonunu şarj etmeye çalışırken bir adamın telefonunu haşat etmesi de yüz güldürdü ve bu az önce bahsettiğim durumu kanıtlar nitelikteydi.

Aslına bakarsanız filmin ilk çeyreği klasik ezilen ve başkalarının ezilmesine izin vermeyen çocuk hikayesi olacak gibi. Çocuk kötü bir hayat geçirmiştir, kimse ile iyi anlaşamaz, beklemediği anda iyi bir arkadaşı olur, süper güç kazanır, filmin ilk çeyreği biter ve onu diğer filmlerden ayıran kısmı başlar.  Shazam! filmi de öyle olacak gibi duruyor. Ancak az önce de bahsettiğim gibi Zachary Levi’nin oyunculuğu yeterlinin de üstünde gayet iyi duruyor ve kendisinin filmin diğer kısımlarındaki oyunculuk kalitesi de filmin genel kalitesini belirleyecek.

Bunun yanında fragmanda gördüğümüz BOL miktarda DCEU easter egg’leri de bize karakterin Batman ve Superman ile aynı evrende olduğunu unutturmayacak şekilde filme dağıtılmış gibi görünüyor. Batarang ve Superman’in geri dönüşü ile ilgili haberlerin olduğu gazeteler fragmanda dikkat çeken DCEU bağlantıları olarak görülüyor.

Fragmanı izlemediyseniz Facebook sayfamızdan Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz. Eğer izlediyseniz, fragmanla ilgili düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DC
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla DC

Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019
img_4393.jpg

Titans’da Batman’i Game of Thrones Yıldızı Oynayacak!

Emre Türkoğlu12 Nisan 2019
img_4392-1.jpg

Lucifer 4. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak? (Fragman)

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
elba

Idris Elba Yeni Suicide Squad’ta Deadshot’ı Canlandırmayacak!

Must6 Nisan 2019
Suicide-Squad-2-James-Gunn-Directing-Reboot

James Gunn’ın Devraldığı Suicide Squad Filminin İsmi Belli Oldu!

Orkan5 Nisan 2019
dailymotion_k3v9C3m1PMMJ5YteJt8

Joker Fragmanındaki Bruce Wayne’i Yakaladınız Mı?

Arif Emre4 Nisan 2019
Joker-Joaquin-Phoenix

“Joker” Fragmanı Yayınlandı!

Orkan3 Nisan 2019
Comics-FeatureArt-692375002

Okuduklarım #1: Kısa ve Öz Değerlendirmeler

M. Engin Topaloğlu23 Şubat 2019
ben_0

Ben Affleck’ten Hayranları Yıkan Söz: “I Am Not Batman!”

M. Engin Topaloğlu17 Şubat 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.