İnceleme

Close To The Sun İnceleme

Close To The Sun İnceleme
Baha Tan Oral

Trailer’ını izlediğim zaman adeta mest olmuştum. Yıllar sonra Bioshock vari bir oyun geliyor diye sevinmiş, beklemeye başlamıştım. Beklentimin yüksek olmasının da etkisinden olsa gerek oyunu umduğum gibi bulamadım. Bioshock gibi bir beklentiniz varsa hiç olmasın şimdiden söyleyeyim Bioshock ile olan tek benzerliği Rapture City’den esintiler almış olması. Bulunduğu dönem nedeniyle (1800’lerin sonları gibi bir tarih olsa gerek) ve hikaye nedeniyle (birazdan değineceğim) Bioshock’dan ziyade Dishonered tarzı steampunk bir havaya da sahip Close to the Sun. Fakat Close to the Sun iki oyunun da sadece ambiyansından esinlenmiş. Oynanış olarak pek bir şey beklemeyin çünkü Close to the Sun bir yürüme simülasyonu. Evet üzgünüm oyunda yaptığımız tek şey yürümek, nadiren önümüze gelen sığ bulmacaları çözmek ve gerektiğinde peşimize takılan şeylerden koşarak kurtulmak. Close to the Sun’a aksiyon katmak için bir tık öteye gidilseymiş ve oyun buna göre dizayn edilseymiş çok daha iddialı bir oyun olabilirmiş fakat şu haliyle sıradan bir yürüme simülasyonun ötesine geçemiyor.

Gelelim hikayemize. Sonuçta yürüme simülasyonuysa en azından hikayesi iyi olmalı öyle değil mi? Hikayesinin etkileyici, sürükleyici ve gizemli olduğunu söyleyebilirim fakat bu da size hitap edip etmemesi ile ilgili bir durum. Nikola Tesla’ya olan ilgim yüzünden olsa gerek oyunun hikayesi epey ilgimi çekti. Nikola Tesla’nın maddi sıkıntılar çektiğini biliyorsunuzdur. İşte Close to the Sun’ın alternatif tarihinde Tesla gerekli desteği bulmuş ve dilediği her türlü araştırmayı yapmış, geliştirmiş. Tesla’nın icatlarını insanlardan uzakta Helios adında bir gemide geliştiriyor. Ana karakterimizin ablası ise Helios’ta çalışan bir bilim insanı. Ana karakterimizin ablasından aldığı mektup ile Helios’a geliyoruz ve Tesla’nın distopyasında uzun soluklu bir maceraya başlıyoruz.

Yürüme simülasyonlarını seviyor, Tesla’nın icatlarına ilgi duyuyorsanız kaçırmamanız gereken bir oyun olduğuna inanıyorum. Şimdiden iyi eğlenceler.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.