Dizi

Çizgi Film Dosyaları: Rick and Morty

Çizgi Film Dosyaları: Rick and Morty
Orkan

Çizgi Film Dosyaları serimizi duyuralı tam 4 ay olmuş. Daha çok içerik üretebilmek adına uzun bir ara verdik. Bu aranın ardından muazzam bir çizgi dizi ile daha karşınızdayız: Rick and Morty.

Muhtemelen adını çok kez duymuşsunuzdur Rick and Morty’nin. Ben şahsen ilk duyduğumda pek aldırış etmemiştim, nihayetinde bir çizgi film diyerek izlemeyi sürekli ertelemiştim. Sonunda izleme fırsatı yakaladım ve hiç de pişman değilim! Gelin sizi Rick and Morty’nin saçma sapan dünyası ile tanıştırayım.

rick-and-morty-season-3-creators-tease-a-return-to-previous-cliffhangers-and-characters-663486

Konusu

Rick and Morty, Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından kaleme alınan Adult Swim için yaratılmış bir yetişkin animasyon dizisidir. Dizi, hayatının büyük bir kısmını boyutlar arası yolculuk ile geçiren alkolik çılgın bilim adamı Rick, ve kendisinin de kolayca etkilemeyi başardığı torunu Morty’nin farklı boyutlarda yaşadığı saçma sapan maceralarını konu alır.

Karakterler

  • RickRick Sanchez: Beth Smith’in babası ve Morty’nin anne tarafındaki dedesidir. Çılgın ama bir o kadar da zeki ve ayyaş bir bilim adamıdır. Rick’in alkole karşı eğimi sebebiyle Morty’nin ailesi güvenliği hakkında ciddi endişeler duymaktadır. Kendisinde birçok ruhsal hastalığın belirtilerini görebilmek mümkündür. Ayrıca okul, evlilik ve hatta aşk gibi konuların oldukça gereksiz olduğundan yanadır.

 

 

 

 

  • PM083_V-Neck_MortyMorty Smith: Dedesine çılgın deney ve maceralarında eşlik eder. Kolayca heyecanlanan ve üzülen duygusal bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra bir günah keçisi özelliğini taşıyor diyebiliriz çünkü sürekli dedesi Rick’in talihsizliklerinin içine sürüklenir.

 

 

 

 

  • Jerry Smith: Morty’nin telaşlı ve güvensiz babasıdır. Bunun yanı sıra Rick’in damadı ve Beth’in kocasıdır. Jerry, Rick’in Morty üzerindeki etkisini kesinlikle onaylamamaktadır. Evliliği bazen Rick’le olan kötü ilişkisinin eşinin tepkileriyle tehlikeye girmektedir. Jerry beceriksizliği yüzünden kovuluna kadar düşük seviyeli bir reklam ajansında çalışıyordu.
  • Beth Smith: , Rick’in kızı, Morty’nin annesi ve Jerry’nin eşidir. Beth bir at kalp cerrahıdır. Aklı başında ve kendine güvenen Beth, kocasının kanıtlanmış vasatlığı göze alarak büyüyen egosuyla mücadele eder. Birkaç bölüm evliliği, ailesi ve işinden dolayı oluşan inancından dolayı Beth’in hayatı ve memnuniyetsizliği ele alınır. “Gerçek” bir cerrah olmak istediğinde ise Summer’a 17 yaşında hamile kalmıştır. Bencillik, mizah ve akıllılık özelliklerini sergilerken de evde söz en çok geçendir. Beth, oğlunun etrafında babasının yıkıcı ve tehlikeli eğilimleri karşısında soğukkanlıdır. Buna bağlı olarak çocukluktan itibaren ebeveynlerinin ayrılması konusuyla babasına annesinden daha olumlu yaklaşır.
  • Summer Smith: Morty’nin 17 yaşında ablası, geleneklere bağlı ve sık sık yüzeysel bir ergen olan Summer, yaşıtlarıyla durumunu iyileştirebilen her şeye takıntılı birisidir. Summer, akıllığı ve espiriliğiyle fakat daha çok bencilliğiyle annesine benzemektedir. Bazen Morty’nin Rick’e boyutlar arası maceralarında eşlik etmesine gıcık olur. İkinci sezonda, Rick ve Morty’nin maceralarında onlara daha çok eşlik etmektedir.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dizi

Daha Fazla Dizi

Disney-Plus_238738

Disney+ Hakkında Tüm Bilmeniz Gerekenler!

Orkan14 Nisan 2019
Phineas_green_hair

“Phineas and Ferb” Filmi Geliyor!

Orkan12 Nisan 2019
img_4397.jpg

Disney+’ın Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

Orkan12 Nisan 2019
1

Disney+ Dizisi “Falcon and Winter Soldier” Duyuruldu!

Orkan12 Nisan 2019
img_4397.jpg

Disney+ Bugün Yeni Haberler Açıklayacak

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
img_4392-1.jpg

Lucifer 4. Sezonu Ne Zaman Yayınlanacak? (Fragman)

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
MCU-Disney-Plus-SR

Disney+ için İki Tane Daha Marvel Projesi Duyuruldu!

Orkan11 Nisan 2019
Disney-Plus_238738

Disney+ Kasımda Kullanıma Açılabilir

Orkan11 Nisan 2019
Editorial use only. No book cover usage.
Mandatory Credit: Photo by Marvel Studios/Kobal/REX/Shutterstock (5886221t)
Jeremy Renner
Captain America - Civil War - 2016
Director: Anthony Russo / Joe Russo
Marvel Studios
USA
Scene Still
Action/Adventure

Disney+ Jeremy Renner’lı Hawkeye Dizisi Çekiyor!

Orkan10 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.