Avengers: Endgame

Çılgın Avengers: Endgame Teorisi: Living Tribunal vs. Thanos ve Avengers

Çılgın Avengers: Endgame Teorisi: Living Tribunal vs. Thanos ve Avengers
Bulut Şimşek

Vizyona girme tarihi yaklaştıkça Avengers: Endgame ile ilgili çılgın teoriler de gelmeye devam ediyor sayın okuyucular. Özellikle son zamanlarda filmin ana kötüsünün Thanos olmayacağı ve kahramanlarımızın çok daha büyük bir tehditle uğraşacakları dedikoduları daha sesli bir biçimde dile getirilmeye başlandı. Bu konu ile ilgili yönetmen koltuğunda oturan Russo kardeşlerden (henüz) bir yorum gelmemiş olması da bu dedikoduları doğrular nitelikte. Gerçi olmayacağını söyledikleri şeylerin teker teker gerçekleştiği düşünülünce hayranların da yönetmenlere pek güveni kalmadı diyebiliriz, o yüzden bu noktada yönetmenlerin neyi doğrulayıp neyi yanlışladığı önemini kaybediyor. Neyse, gelin başlıkta belirttiğimiz teoriyi bir yakından inceleyelim.

maxresdefault

Hatırlayacağınız üzere Avengers: Infinity War’un sonunda Thanos görevini tamamlamış, Sonsuzluk Eldiveni aracılığıyla evrendeki bütün canlıların yarısını ortadan kaldırmıştı. İşte burada Marvel evreninde evrenlerin koruyucusu diyebileceğimiz Living Tribunal’ın devreye gireceği iddiaları yakın zamanda seslendirilmeye başladı. Teoriye göre, söz konusu bir evrenin “sürdürülebilir” olup olmadığının kararını veren kozmik bir varlık olan Living Tribunal, Thanos’un evrendeki bütün canlıların yarısını silme fikrini beğenmeyip bu evrenin sürdürülemez olduğuna kanaat getirebilir ve kahramanlarımız ile Thanos’un bulunduğu evreni kökünden yok etmeye çalışabilir.  Bunun sonucunda da Thanos ve Avengers, burada evrenin yok olmaması ortak kümesinde buluşarak Living Tribunal’a karşı mücadele edebilir. Özellikle Doctor Strange ve Ant-Man ile çoklu evrenlerin tanıtıldığını ve bu filmden sonra Marvel Sinematik Evreni’nin odak noktasını Dünya’dan alıp yavaş yavaş uzaya ve çoklu evrene doğru kaydıracağını düşünürsek bu teori oldukça olası geliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Living Tribunal’ı MCU’da görmek ister misiniz? Sizce Avengers: Endgame’in ana kötüsü yine Thanos mu olacak yoksa daha büyük bir tehdit görecek miyiz? Fikir ve düşüncelerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorumları Gör (2)

1 Yorum

 1. Avatar

  Ogion

  28 Ocak 2019 at 10:02

  Dev bir kozu erken ziyan etmiş olurlar.. Senelerce Thanos’a zemin hazırladı MCU, pek de güzel iyi oldu. Daha X-Men, FF, Inhumans falan dahil olmadan, Galactus gibi, Celestialler gibi, Phoenix gibi kozmik tehditlere maruz kalmadan Multiverse’in başganına dalmak.. ne biliim..? Hele bi Thanos’un defterini dürsünler önce :) Bi Skrull dövelim, Kree gömelim, Nova Corps’la eğlenelim, Watcher görelim, Mephisto’ya sövelim.. Daha dün öğrendi insanlık Wakanda’nın ormanda teknokent inşa ettiğini, Tribunal’a hazır değiliz bence :)

 2. Avatar

  Murate-80

  12 Şubat 2019 at 14:09

  Hiç sanmıyorum bu kadroya X-men harra fantastic 4 Katılsa yardıakm sentry de gelse Living Tribunal’a karşı gelemezler

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avengers: Endgame
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla Avengers: Endgame

avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
avengers-end-game-et00090770-11-12-2018-05-03-48

Sevinsek mi Üzülsek mi Bilemedik – Avengers: Endgame Hakkında İlk Yorumlar

Bulut Şimşek23 Nisan 2019
Avengers-Engame-Header-NEW

Avengers: Endgame’den Bir Fragman Daha Yayınlandı!

Orkan16 Nisan 2019
img_4513.jpg

KALBİ OLAN BAKMASIN: Endgame’den Görüntüler Sızdırıldı!

Mustafa Akkuş16 Nisan 2019
img_4397.jpg

Disney+ Bugün Yeni Haberler Açıklayacak

Emre Türkoğlu11 Nisan 2019
IMG_20190410_194927

Avengers: Endgame İçin 5 Farklı Son Çekilmiş!

Arif Emre10 Nisan 2019
maxresdefault

SON DAKİKA: Avengers: Endgame’den İlk Klip Geldi!

Mustafa Akkuş8 Nisan 2019
avengers-curtain

Russo Kardeşler Doğruladı: Avengers Endgame 3 Saat 58 Saniye!

Orkan5 Nisan 2019
images (1)

Yeni Videoda Ant-Man Thanos’u İçeriden Fethediyor (!)

Arif Emre4 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.