Bomba Haber

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme
M. Engin Topaloğlu

Merhaba Değerli Okuyucular,

Bugün yeni bir inceleme ile karşınızdayım. Sanıyorum uzun zamandır ilk defa bir Marvel hikayesi inceleyeceğim. Değişik hikayeler okumak ayrı bir tat veriyor doğrusu. Bu uzun soluklu Marvel serisinin birinci sayısını incelemeden önce bu yazı için ilgili çizgi romanın sponsorluğunu üstlenen 13Gezegen.Com ailesine teşekkür etmek isterim.

Gerry Duggan’ın yazdığı, Mike Deodato Jr.’ın çizdiği Venom, Conan the Barbarian, Punisher ve Wolverine gibi karakterlerden oluşan bir Avengers ekibinin anlatıldığı Savage Avengers #1 incelemesine başlayalım.

Daha önce bir grup Avengers ekibiyle hareket eden Conan, düşman tarafından başka bir zaman dilimine gönderilmiştir. Bu zaman dilimi ise ait olduğu Hyboria Çağı yerine günümüz dünyasının vahşi topraklarıdır.

Bu topraklarda bir grup savaşçı, Jhoatun Lau isimli varlığı diriltmek adına dünyadaki tüm yetenekli ve güçlü kişileri kurban olarak vermektedir. Ancak bu dirilişin hızlanması adına savaşçıların peşine düşerler. Conan ve Wolverine gibi…

Conan The Barbarian

Conan’ı yakalayan’a ise ödül verileceği duyurulur. Bu sebepten Conan peşine düşen tüm avcılarla mücadele etmektedir. Tam mücadelesini tamamladığını düşünürken karşısına Wolverine çıkar. Wolverine, Conan’ınkinden farklı bir gündemi olduğunu iddia ederek Conan’a saldırmaya başlar. Uzun ve izlemesi keyifli bir savaştan sonra ikisi de uçurumdan yuvarlanarak yaralanır. Kendilerine gelen ikili “her iyi süper kahramanın önce kavga etmesi ilkesini” hayata geçirdikten sonra birbirlerini tanımaya başlarlar ve durumun vaziyetini öğreniriz. Conan, vahşi topraklardaki hazine ile ilgilenirken Wolverine ise kaçırılmış olan arkadaşını kurtarmak istemektedir.

Conan ve Wolverine (Logan)

Wolverine’in arkadaşı Doktor Voodoo, çevresinde kaybolan insanların izini El (The Hand)’e kadar sürmüştür. Logan da arkadaşının kokusunu alarak vahşi topraklara kadar gelmiştir. Ancak bu iki arkadaşın karşılaşmaları kötü biçimde sonuçlanmıştır. The Hand, Doktor Voodoo’u vahşice katlettikten sonra Wolverine’e saldırmaya başlamıştır. Conan ise hazinesine bir adım daha yaklaşadursun The Hand, amacına hızla ilerlemektedir. The Hand’in lideri olduğunu sandığımız kişinin dedikleri bizi bu konuda aydınlatıyor diyebilirim…

Güçlü kişilerin zoraki ve kendi takipçilerinin gönüllü fedakarlıkları ile Öz Tanrısı Jhoatun Lau (Kelimenin diğer çevirilerine göz attığımızda Sakızkabağı Tanrısı gibi sıra dışı bir anlam da çıkıyor 😀 ) dirilecektir.

Jhoatun Lau

Bu yolda ilerlemek için her zaman olduğu gibi yine güçlü bir adağa ihtiyaç duymaktadırlar ve böyle bir arayış söz konusu olduğunda sıradaki hedefleri Frank Castle (Punisher) olacaktır…

Punisher

Hikayeye giriş yapıldığını belli eden ve daha çok Wolverine-Conan kapışma panelleri ile çizime ağırlık verilen bu sayıyı okuması hızlı olmakla birlikte eğlenceli buldum. Tabi koleksiyoner gözle bakarsak Savage Avengers’ın kaliteli bir eser olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Esen kalın!

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bomba Haber
M. Engin Topaloğlu
@engint21

19 Model Mühendis. Muzip ve Ciddi İnsan Oluşumu.

Daha Fazla Bomba Haber

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
01

Karanlık İstila Bölüm Bir Kapak Galerisi: “Seç, Beğen, Al!”

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
Kapak A-1

Merakla Beklediğimiz Yerli Çizgi Roman “Karanlık İstila” İlk Sayısıyla Yakında Raflarda! – Okuyucu Dostu Ön İnceleme

M. Engin Topaloğlu22 Mayıs 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
avengers-end-game-et00090770-11-12-2018-05-03-48

Sevinsek mi Üzülsek mi Bilemedik – Avengers: Endgame Hakkında İlk Yorumlar

Bulut Şimşek23 Nisan 2019
eternals-750x380

Kevin Feige, Avengers: Endgame’den Sonra Olacaklar Hakkında Konuştu!

Orkan16 Nisan 2019
1_vAKUjotJ3K6djUeEQIwyHw

Lord of The Rings Dizisinin Çekimleri Başlıyor!

Orkan16 Nisan 2019
img_4513.jpg

KALBİ OLAN BAKMASIN: Endgame’den Görüntüler Sızdırıldı!

Mustafa Akkuş16 Nisan 2019
the-mandalorian-logo-1167051

Disney+ Dizisi ‘Star Wars: The Mandalorian’ Tanıtıldı

Orkan14 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.