Bir Başyapıt: Stardew Valley
Baha Tan Oral

Bir oyun ki yapacaklarımızın sınırı yok, bir oyun ki başyapıt, bir oyun ki şaheser. Şimdiden hepinizden özür diliyorum bu yazıda pek tarafsız olamayacağım çünkü Stardew Valley’den bahsedeceğim. Yav bu ne pixel pixel demeden önce tabularınızı yıkın ve diyeceklerime kulak verin.

Oyun, dedemizden yadigar kalan çiftliğe taşınmamız ile başlıyor. Ne yapıyoruz bunun sonrasında? Bildiğiniz Farm Ville. Aslında oyunda basit bir çiftçiyiz. Çok mu basit geldi? Çiftçiliğin yanında; balık tutabilirsiniz, hayvan yetiştirebilirsiniz, maden arayışına çıkabilirsiniz, yaratık kesebilirsiniz, bunlar da yetmediyse inin köy merkezine insanlara sohbet edin onlarla arkadaş olun, sevgili olun.

Stardew-1

 

Oyunda temel amaç çiftlik alanımızı geliştirmek olsa da daha da farklı şeyler yapmak mümkün. Kendi tecrübelerimden bahsederek yazımı devam ettireyim. Başlangıçta oyunu pek anlamayıp sadece ekip biçtim ve etrafta boş boş gezdim. Ardından balık tutmaya başladım ( hala tutuyorum ne çıkacak diye beklemek aşırı zevkli bir olay. ). Şehir merkezine her gün görev geldiğini anladım. Panoya asılan görevler oyunda gelişmenize yardımcı oluyor. Bunu es geçmeyin iyi para veriyorlar ve insanlarla ilişkileriniz de güçleniyor. Görev panosunun yanında ise doğum günü panosu mevcut. İnsanların doğum günlerini takip edip onlara çeşitli hediyeler veriyoruz. Ne yazık ki her insan her hediyeyi beğenmiyor kimisi çiçeklerden hoşlanırken kimisi mücevherlerden hoşlanıyor. İnsan ilişkileri neden önemli diye soracak olursanız hoşlandığınız insanla yuva kurmanız da mümkün hatta çocuk yapmanız bile mümkün.

Youtube’da nasıl hızlı para kazanılır, şu nedir, bu nedir, bu nasıl yapılır gibi bir çok video mevcut. Oyuna başlamadan önce yapmamanız gerekenler tarzında öneri videolarını izlemenizi de tavsiye ederim. Oyun gerçekten çok nezih ve sakin bir ambiyansa sahip. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Daha Fazla Oyun

chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
maxresdefault

Spellforce 3: Soul Harvest İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
Diesel_product_thecycle_The-Cycle_Post_2_Image-1920x1080-60d5fad08b796b22c90b02c38b631c0701d466f2

The Cycle İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
Lof2_1920x1080-hero

Layers of Fear 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
pathologic-2

Pathologic 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019
1553975329_risk-of-rain-2

Risk of Rain 2 İnceleme

Baha Tan Oral27 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.