Film

Avengers: Endgame Fragmanında Kaçırdığımız Şeyler ve Mini Teoriler

Avengers: Endgame Fragmanında Kaçırdığımız Şeyler ve Mini Teoriler
Betül Karataş

Çıkmasını beklerken değişik ruh hallerine girdiğimiz ve sabrımızı ölçen fragman ile sonunda buluştuk ama “bu kadarcık mı?” diyerek onlarca defa tekrar izledik. O kadar büyük bir heyecanla beklemişiz ki şahsen bende olmak üzere çoğu hayran için yeterli gelmedi ama yinede bir fragman izliyor olmak ve onun üzerine konuşabiliyor olmak çok güzel bir şey.

Fragman incelemesi için öncelikle sizi buraya alalım.

FİLMİN İSMİ

FB_IMG_1544260567705

İlk olarak filmin ismi ile başlayalım. Film için çok fazla isim teorileri oldu ve teorisi tutanların “Ben biliyordum ya!” diye cümle aleme yaydığından eminim.  Yalnız değilsiniz bende onlardanım. Ama açıkçası “Assemble” ismini tercih ederdim. Yani sizcede daha güzel olmaz mıydı? İsim teorinizin tuttuğunu yada tutmadığını, isimden memnunluk durumunuzu yorumlara bekliyoruz.

Logonun küllerden, tozlardan tekrar geri toplanıp Avengers logosunu oluşturma detayını beğendik. Bize toz olanların geri geleceği ve Avengers’ın geri toplanacağı hakkında ipucu veriyor gibi. Tabii bu yolda kimleri feda edeceğimizi filmde hep beraber göreceğiz.

Screenshot_20181208-122351

Russo kardeşlerin paylaştığı bu fotoğrafı hatırlarsınız. Filmin isminin burada gizli olduğunu söylemişlerdi ve bizde bulmaya çalışmıştık. Tabii ki de bulduğumuz isim “Endgame” idi. Ama tabii ki bunu yalanlamışlardı.

20181208_123817

Aynı zamanda filmin isminin Infinity War filminde geçmediğini de iddaa ettiler ama bu da bir yalandı. Filmin ismi Infinity War’da Dr. Strange tarafından söylenmişti. Ki o kadar baskındı ki o sözleri, o sahneyi izlerken bile çoğumuz “Gelecek filmin adı olabilir mi acaba?” diye düşünmüşüzdür.

FB_IMG_1544260748735

Ayrıca filmin ismi Age of Ultron’da Tony tarafından da daha önce telaffuz edilmişti. Ama o zamandan bu zamana tahmin etmek tabii ki imkansızdı.

PhotoGrid_1544260824522

Acaba bu film hangi kahramanlarımız için son olacak?

KAYIPLAR

Fragman Infinity War filminden hemen sonrası gibi gözüküyor. Kahramanlarımız kayıplardan dolayı üzgün ve fragmanın havasıda biraz karanlık tonlarda ve dramatik.

Screenshot_20181208-125207

Shuri’nin de toz olanlar arasında olduğunu bu sahnede anlık görüyoruz. Zaten hemen ardından Peter Parker geliyor. Scott Lang içinde kayıp ibaresi mevcut. O sırada onun kuantum aleminde olduğunu ve orada sıkışıp kaldığını biliyoruz. Oradan nasıl çıktığı ve filme nasıl bağlacağı merak konusu.

FB_IMG_1544260422918Bu sahnede hepimizin aklında milyon tane soru cümlesi oluştu. Evet o Scott ve quantum aleminden çıkmış ve quantum cihazının olduğu minibus ile gelmiş. Ama nasıl?

SCOTT LANG

Fragmanda oldukça her şey gizlenmişti ve her sahne sanki sadece bizi daha da meraklandırmak için vardı ve gerçektende bence MCU bunu yapmak istemiş ve yapmayı da çok güzel başarmış.

Screenshot_20181208-122545

İzlediğimiz sahne o ana mı ait yoksa öncesine ait bir kayıt mı emin olamıyoruz. Kenarda “arşiv” yazısını görüyoruz ve öncesine ait bir kayıtta olabilir. Belki de kuantum alemine girmeden önce Scott, Avengers binasına uğramış olabilir.

Ant-Man’in burada bir Skrull olabileceği yönünde hayran teorileri mevcut. Şahsen ben bunu pek mantıklı bulmuyorum. Thanos ile olsn savaşın sonuna gelineceği, kül olan kahramanlarımızın tekrar geri gelmeleri için uğraşılacağı ve 10 yıllık bir sinematik evreninin de sonu olacağını bildiğimiz bu filmde Skrull meselesi ile odağın dağılmasının gereksiz olduğunu düşünüyorum.

CAPTAIN AMERICA’NIN KOSTÜMÜ

20181208_130604

Captain America’yı sakallarını kesmiş ve Winter Soldier filmindeki kostümünü giymiş olarak görüyoruz. Bu kostümü gördüğümüze sevindik çünkü hayranların çoğunluk olarak en beğendiği kostüm Winter Soldier filminde giydiği bu koyu tonlara sahip olan kostüm.

RONIN

1a1e3fe6658bb139ea83dffa4fe9796bcdf5f0e6

Hawkeye’ı özlemeyen yoktur herhalde? Bir de onu Ronin olarak görmek fragmanın en güzel sahnesiydi diyebilirim.

Hawkeye’ın IW sırasında ev hapsinde olduğunu biliyorduk. Ama bir Ronin olabilmesi için zaman geçmeli, belki de yıllar. Fragmanı izlediğimizde IW filmindem hemen sonrasını gördük. Demekki zaman olarak hem  hemen sonrasını hemde yıllar sonrasını da izliyor olabileceğiz. Belki de bu bir paralel evrendir ya da flashback olarak izleyeceğimiz bir sahne de olabilir.

Ama şunu tahmin edebiliriz ki Hawkeye’ın ailesi toz olanlar arasında ve Hawkeye kendini yalnızlığa ve Ronin olmaya adamış durumda.

ÇİFTÇİ THANOS

20181208_122155

IMG_20181208_080904

Fragmanda Thanos’u bir tarlada çiçeklere elini çarparken izliyoruz ve zırhını bir korkuluk olarak asmış durumda. Bu sahne de tamamen çizgi romana gönderme olan bir sahne. Aynı zamanda eldiveninin ezik olmasıda dikkatimizi çeken bir diğer nokta.

CAPTAIN MARVEL

captain-marvel-costume-brie-larson-mcu-movie

Captain Marvel’ı fragman da görmedik ki bence bu oldukça doğal. Fragman da Captain Marvel filminde  önce geldiği için spoiler olmasın diye fragmanda çok fazla şey gizlenmişti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde vizyona girecek olan Captain Marvel filminde eminim ki Avengers: Endgame’e nasıl bağlanacağını bir şekilde öğreneceğiz. Ve filmden sonra da Avengers için harika bir fragman yayınlayacaklarını düşünüyorum. Şunu da hatırlamak gerekirse Infinity War fragmanında izlediğimiz ve üzerine yüzlerce teoriler ürettiğimiz o sahneler filmde aslında çokta büyük bir yer kaplamıyordu. Sadece ara bölümlerdi. Bizi kandırmayı seven MCU belkide artık fragmanlarında bu şekilde ilerleceyecek. İzleyip göreceğiz.

Avengers:Endgame 26 Nisan 2019’da sinemalarda!

Sizin farkettiğiniz ama bizim farketmediğimiz detaylar var ise yorumlarda buluşalım.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Film

Daha Fazla Film

maxresdefault

Obi-Wan vs Darth Vader Sahnesi 40 Yıl Sonra Yenilenerek Döndü!

Arif Emre9 Mayıs 2019
avengers-endgame-group-shot

Bitti ama Biz de Bittik – Avengers: Endgame “Spoilersız” İnceleme

Bulut Şimşek26 Nisan 2019
avengers-end-game-et00090770-11-12-2018-05-03-48

Sevinsek mi Üzülsek mi Bilemedik – Avengers: Endgame Hakkında İlk Yorumlar

Bulut Şimşek23 Nisan 2019
eternals-750x380

Kevin Feige, Avengers: Endgame’den Sonra Olacaklar Hakkında Konuştu!

Orkan16 Nisan 2019
img_4513.jpg

KALBİ OLAN BAKMASIN: Endgame’den Görüntüler Sızdırıldı!

Mustafa Akkuş16 Nisan 2019
emperor

İmparator Palpatine de Star Wars: The Rise Of Skywalker Filminde Olacak!

Must13 Nisan 2019
cats

Kahraman Tanıtımları: Ronin Kimdir?

Arif Emre13 Nisan 2019
TheLastJedi59dd0aca3ada9

Star Wars: The Rise of Skywalker: John Boyega, Captain Phasma’nın Öldüğünü Doğruladı

Orkan12 Nisan 2019
Untitled 6

Gülümseyin: Joker Fragman İncelemesi

Bulut Şimşek12 Nisan 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.