Arrow

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak – Arrow 6. Sezon Finali İncelemesi

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak – Arrow 6. Sezon Finali İncelemesi
Bulut Şimşek

6. sezonunu bu hafta yayınladığı sezon finaliyle noktalayan, Arrowverse’e adını veren ve üstüne kocaman bir dizi evreni kurulan Arrow, özellikle son birkaç sezonunda ilk iki sezonundaki form ve kalitesinden oldukça uzaktı. Özellikle 4. sezondaki Damien Darkh hikayesinin zayıflığı ve sezon finalinin deyim yerindeyse saçmalığı, birçok hayranına diziyi izlemeyi bıraktırdı denebilir. Ancak 5. sezonda Adrian Chase, bize Arrow’a yakışır bir kötü adam izlettirmiş ve “Acaba dizi düzeliyor mu?” diye ümitlenmemizi sağlamıştı.

arrow-season-6-criminal-cabal

6. sezon da kötü başlamadı ve hikaye kör-topal ilerledi. Oliver, kurduğu küçük çaplı Justice League’in karşısında Arrowverse’ün Injustice League’ini buldu. Vigilante, Anatoly Knyazev, Black Canary, Grand Theft Auto: Vice City hatıralarımızı canlandıran ismiyle Ricardo Diaz ve ekibin liderliğini yapan, Lost ve Person of Interest’ten tanıdığımız Michael Emerson’un canlandırdığı Cayden James’in kötüler takımı, Arrow’un kahramanlar takımı ile amansız bir mücadeleye girişti.

Sezon boyunca Arrow dizisinden beklenecek gelişmeler yaşandı. Önce Oliver’a sebepsiz yere takan birinin varlığını gördük, Star City bu adama karşı çaresiz kaldı, sonra Oliver onu sezon ortasına doğru yendi ve sonra bir baktık ki meğerse sezonun ana kötüsü başka birisiymiş. Sonra hop sil baştan bu sefer Cayden James yerine Ricardo Diaz, Oliver ile akıl oyunları oynadı, elindekileri ondan aldı, Oliver takımındakilerle kavga edip ayrıldı, kötü adamın ekibindeki insanlar yavaş yavaş kötü adama ihanet etmeye başladı, Oliver’ın eline kötü adamı yakalamak/öldürmek için milyon tane fırsat geçti ama bir şey yap(a)madı, Oliver sezon finalinde milletle arayı düzeltti ve ana karakterlerden birisi öldü falan.

Kısacası demem o ki Arrow, oldukça tahmin edilebilir bir dizi oldu ve artık ilk iki sezondaki heyecanın yarısını bile vermemeye başladı. Sezon finalinde de tanıdık bir şablon gördük, ancak artık tek bir fark var: Star City, Oliver’ın Green Arrow olduğunu biliyor.

landscape-1475767932-arrow-season-5-premiere-images-8

 

Sezon finali yüksek tempolu ve aksiyonu bol bir bölümdü. Daha ilk sahnede FBI ile (eski) Arrow Takımı’nın işbirliği halinde polis merkezini basması, Anatoly’nin Oliver’a verdiği adresin tuzaklarla dolu olması (Oliver 11 senedir hiçbir şey öğrenememiş belli ki, tuzak olduğu o kadar belliydi ki), ve Oliver’ın Diaz’ı neredeyse ele geçirdiği son sahne, yüksek tempolu ve aksiyonlu sahnelere örnekti. Bunun dışında bölüm, Oliver’ın etrafta gezip milletle el sıkışmasını ve öleceği inanılmaz belli olan Quentin’in yaptığı inadı izlemekle geçti. Bu arada kendisine Allah rahmet eylesin dileklerimizi gönderiyoruz. Adam 6 sezon fazla bile dayandı.

Oliver’ın FBI’ın şehri düzeltmesi için kendisini feda etmesi ise bana şu soruyu sordurdu: NE ALAKA? Koskoca FBI, Cayden James şehrin parasını deyim yerindeyse alenen hortumlarken araziydi, şehrin belediye başkanı şehri ele geçirdiler diye çıktı televizyonlarda ağladı kimse kılını kıpırdatmadı. NEREDE BU DEVLET? NEREDESİNİZ EY ULUSAL MUHAFIZLAR? KOSKOCA ÜLKE, GÜZELİM ŞEHRİ BİR AVUÇ KANUNSUZ, SİLAH GÖRÜNCE YARALANAN BİR POLİS BİRLİĞİ VE ÇELİK YELEK GİYMESİNE RAĞMEN GÖĞSÜNDEN KURŞUN YEYİNCE HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞAN ARGUS ADAMLARINA NASIL BIRAKIR? Neyse, Oliver eski takım arkadaşları, şehri ve FBI’ın işini yapması için kendisini feda ederek hem maskeli hem de maskesiz bir kahraman olduğunu kanıtlamış oldu, önemli olan da buydu zaten.

Ricardo Diaz’ın işinin bitmemiş olması ise 7. sezonun ilk yarısının kötü adamının kim olduğunu ilan etti aslında. Henüz yeni sezonun asıl kötü adamının kim olduğunu bilmiyor olsak da belli ki sezonun ilk birkaç bölümü Oliver’ın hapiste yaşayacağı zorluklar ve Arrow Takımı’nın Ricardo Diaz’ı etkisiz hale getirmeye çalışmasıyla geçecek. Bütün bunların dışında Sara’yı cameo olarak görmüş olmak da mutlu etmedi değil.

Siz Arrow’un 6. sezon finali ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce 7. sezon ilk sezonların kalitesini yakalayabilecek mi? Düşüncelerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arrow
Bulut Şimşek
@buluttsimsek7

Mahalle dostu film haberciniz

Daha Fazla Arrow

DIG000415_1._SX360_QL80_TTD_

Aman Aman Neler Oluyor: Arrowverse’e “Crisis on Infinite Earths” Geliyor

Bulut Şimşek15 Aralık 2018
GalleryChar_1920x1080_3_Batwoman0-0pg18-clr_57bf79cb6c6597.03957821

Arrow-verse’e Batwoman Geliyor!

Abdurrahman Yaltır18 Mayıs 2018
Roy_Harper,_Oliver_Queen,_Sara_Lance,_Nyssa_al_Ghul_and_the_League_of_Assassins

Arrow’un Sevilen Karakteri Yeni Sezonda Kesin Dönüş Yapıyor

Bulut Şimşek10 Nisan 2018
Emerald City - Season 1

Arrow’un Yeni Sezon Düşmanı Diziye Farklı Bir Enerji Getirecek!

Eray Mert30 Ağustos 2017
4

Sevinçten Delirebiliriz: Michael Emerson, Arrow Kadrosuna Katıldı!

Bartu Yılmazer24 Temmuz 2017
1

Arrow’dan Yeni Fragman Geldi!

Bartu Yılmazer23 Temmuz 2017
supergirl-crossover-1000x538

Stephen Amell, Crossover’lar Hakkında Konuştu!

Mustafa Akkuş13 Temmuz 2017
arrow_wallpaper_tipadam

Stephen Amell Arrow’un 6. Sezonunun Ne Zaman Başlayacağını Açıkladı!

Mustafa Akkuş8 Haziran 2017
8

Arrow: Vigilante’ye Ne Oldu?

Bartu Yılmazer26 Mayıs 2017

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2014 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.