Arrow

Aman Aman Neler Oluyor: Arrowverse’e “Crisis on Infinite Earths” Geliyor

Aman Aman Neler Oluyor: Arrowverse’e “Crisis on Infinite Earths” Geliyor
Bulut Şimşek

indir

Crisis on Infinite Earths, televizyona geliyor! DC’nin televizyon yayınlarının iki ayağından biri olan CW (diğeri yeni DC Universe adlı platform olmak üzere), bildiğiniz üzere her sene crossover bölümleri yayınlıyor. Geçen sene Crisis on Infinite Earths hikayesinin uyarlaması olarak görülen “Crisis on Earth X” hikayesi ile karşımıza çıkan Arrowverse dizileri, bu sene ise “Elseworlds” crossover hikayesi ile karşımıza çıkmıştı. Hatırlarsanız, bu hikayenin yukarıda gördüğünüz ilk posteri yayınlandıktan sonra zaten Arrowverse dizilerinden çok da memnun olmayan hayranlardan “Bu da ne böyle?” minvalinde tepkiler gelmişti. Benim kişisel görüşüm, bu hikayenin, öncelikle CW’da yayınlanan DC dizilerinin başarılı bir özeleştirisi olduğu şeklinde olsa da bu başka bir yazının konusu diyerek asıl bomba habere geliyorum.

crisis-on-infinite-earths-2019-arrowverse-crossover-dc-cw-tv_0

Evet, Arrowverse, DC çizgi roman evreninin – ve hatta belki de genel olarak çizgi roman tarihinin en önemli ve önde gelen hikayelerinden biri olan “Crisis on Infinite Earths” hikayesini televizyona uyarlayacak. Aslında bunun ilk ipucunu The Flash başladığında, Reverse Flash’in sürekli bakıp durduğu 2024 tarihli gazete manşetinden almıştık. Hatırlayamadıysanız sizi, aşağıdaki fotoğrafa bakmaya davet ediyorum:

The-Flash-Vanishes-Newspaper-2024-Crisis

Nedir Bu “Crisis on Infinite Earths” ve Neden Bu Kadar Önemli?

Crisis on Infinite Earths hikayesi, en basit anlatımıyla DC evrenine atılan bir reboot. DC, aynı karaktere yazılan farklı geçmişler ve alternatif evrenlerin sayısının artması sebebiyle böyle bir yola gitmiş, bu hikayenin sonunda da evrenleri az çok birleştirebilmişti. Bunun bedelini ise Flash ve Supergirl, canlarını vererek ödemişlerdi. Bu olayların ardından Wally West, Flash unvanını alarak Barry’nin mirasını 20 yıl boyunca, Barry çizgi romanlarda tekrar diriltilene kadar devam ettirmişti Daha detaylı bilgi vererek çizgi romanı okumak isteyecek olanlarınız için spoiler vermek istemiyorum, ama hikayenin önemini az çok anlayabilmişsinizdir diye düşünüyorum.

crisis-on-infinite-earths-1544695935

Normalde gazeteye göre 2024’te olması gereken hikaye, 2019 yılında gerçekleşecek gibi duruyor. Bunun sebebi ise Flash dizisinde Nora karakterinin babasını görebilmek için zamanda geri giderek zaman çizgisini bir nevi alt-üst etmesi ve Elseworlds hikayesinde olanlar olabilir. İzlediyseniz eğer  Arrowverse’ün son crossover hikayesi olan Elseworlds’de, Oliver, Monitor ile bir anlaşma yaparak Flash ve Supergirl’ün hayatını kurtarmıştı ama Monitor’e anlaşma yapmak için ne sundu bilmiyoruz. Bazı tahminlere göre, Oliver kendi canını ortaya koyarak Barry ve Kara’yı kurtardı, ve Crisis on Infinite Earths hikayesi ile birlikte de ölerek zaten artık anlatacak bir hikayesi kalmayan Arrow dizisine noktayı koyacak. Arrowverse için Batwoman dizisinin de yapım aşamasında olduğunu biliyoruz. Batwoman, dizi evreninde Arrow’un yerini alabilir. Hatta ve hatta, bir Justice League dizisi görme olasılığından bile söz edebiliriz!

Yukarıdaki videoda da, Crisis on Infinite Earths hikayesinde çok önemli bir yere sahip olan Psycho Pirate karakterini görüyoruz. Bu noktadan sonra Arrowverse dizileri, yavaş yavaş bu hikayeye dair noktalar gösterebilir, veya hikaye, kahramanların hiç beklemediği bir anda ve spontane olarak gelişebilir, bunu bilmiyoruz. Bunların yanında, bu hikayede Legends of Tomorrow ekibini görmemiz çok olası. CW’nin yeni DC uyarlaması olan ve Arrowverse içinde bulunmayan Black Lightning karakteri ile bambaşka bir kanalda, bambaşka bir ton ve hikaye üzerinden ilerleyen Titans karakterlerinin, bu hikaye sayesinde (geçici olarak da olsa) aynı ekranı paylaşmaları ihtimali de konuşuluyor. Bu tahminleri ileri götürmem gerekirse, DC’nin Extended Universe adlı sinema evreni ile dizi evrenini, çoklu evren aracılığıyla bağlama şansına bile sahip olabilir CW ve Warner Brothers, tabii isterlerse. Dizi evreni ile film evreni, birbirinin paralel evreni olabilir, ancak bunun için film yıldızlarını televizyon dizisinde rol almaya ikna etmeleri gerekecek, ki DCEU’nun zaten karışık olduğu bu noktada böyle bir aksiyona gireceklerini sanmıyorum. Yine de böyle bir şeyi izlemesi çok güzel olurdu.

Peki, siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce CW, Crisis on Infinite Earths hikayesini başarıyla televizyona aktarabilecek mi? Siz bu hikayenin Arrowverse’e neler getirmesini istersiniz? Düşüncelerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın!

 

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Arrow

landscape-1508496092-2-03-arrow-s06

Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak – Arrow 6. Sezon Finali İncelemesi

Bulut Şimşek19 Mayıs 2018
GalleryChar_1920x1080_3_Batwoman0-0pg18-clr_57bf79cb6c6597.03957821

Arrow-verse’e Batwoman Geliyor!

Abdurrahman Yaltır18 Mayıs 2018
Roy_Harper,_Oliver_Queen,_Sara_Lance,_Nyssa_al_Ghul_and_the_League_of_Assassins

Arrow’un Sevilen Karakteri Yeni Sezonda Kesin Dönüş Yapıyor

Bulut Şimşek10 Nisan 2018
Emerald City - Season 1

Arrow’un Yeni Sezon Düşmanı Diziye Farklı Bir Enerji Getirecek!

Eray Mert30 Ağustos 2017
4

Sevinçten Delirebiliriz: Michael Emerson, Arrow Kadrosuna Katıldı!

Bartu Yılmazer24 Temmuz 2017
1

Arrow’dan Yeni Fragman Geldi!

Bartu Yılmazer23 Temmuz 2017
supergirl-crossover-1000x538

Stephen Amell, Crossover’lar Hakkında Konuştu!

Mustafa Akkuş13 Temmuz 2017
arrow_wallpaper_tipadam

Stephen Amell Arrow’un 6. Sezonunun Ne Zaman Başlayacağını Açıkladı!

Mustafa Akkuş8 Haziran 2017
8

Arrow: Vigilante’ye Ne Oldu?

Bartu Yılmazer26 Mayıs 2017

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.