İnceleme

A Plague Tale: Innocence İnceleme

A Plague Tale: Innocence İnceleme
Baha Tan Oral

Focus Home’u ne kadar sevdiğimden bahsetmeme gerek yok sanırım. Çoğu oyunun multiplayer’a döndüğü, şirketlerin para odaklı çalıştığı günümüzde singleplayer oyunların sayısı oldukça az. Bir kaç şirket dışında hikaye odaklı oyun yapan büyük geliştiriciler ya da dağıtımcılar yok piyasada. Focus Home istikrarını bozmadan 2A kalitede hikaye odaklı oyun yapmayı sürdüren bir şirket. Bu yazıda sizlere Focus Home’un yeni oyunu olan A Plague Tale: Innocence’dan bahsedeceğim.

 

A Plague Tale: Innocence bizleri alıp 1349 yılının Fransa’sına götürüyor. Tarihi bir oyun beklemeyi çünkü A Plague Tale: Innocence alternatif bir tarih anlatıyor. Peki gerçekten farkı ne? Fark, fareler. Fareler karanlığı ele geçirmiş, gölgede duran ne var ne yok yiyip bitiriyorlar. Kaçmanın yolu ise onlara yiyecek vermek ya da ateş ile korkutmak olarak ikiye ayrılmış. Karakterimiz Amicia’nın kıvrak zekası ve atıcılık becerisi sayesinde hayatta kalıyor yolumuza devam ediyoruz. Peki kim bu Amicia? Amicia kralın ve ailenin ablası. Fakat kardeşiyle arası pek iyi değil kardeşinin hastalığı sebebiyle pek görüşememişler. Kardeşinin hastalığı ise bilinmemekte, annesi türlü ilaçlarla ağrısını dindirmekte bir yandan da doktor yardımıyla çözüm aramakta. Spoiler olmasın diye olan olaylardan bahsetmeyeceğim bu hikayenin her anına tanık olmanızı istiyorum. Spoiler’a girmeden hikaye hakkında şunu söyleyebilirim, türlü sebeplerden dolayı kardeşimizle başbaşa kalıyor ve kaçmaya başlıyoruz. Kimlerden kaçıyoruz? Engizisyon’un adamları ve farelerden kaçmaktayız oyun boyunca. Spoiler olmasın diye detay vermeyeceğim.

 

Genel olarak oyun bundan ibaret bir iyi bir kötü yanını söyleyip incelemenin sonuna gelelim. Oyunun en çok sevdiğim yanı çocuğun seslendirmesi olabilir. Epey vurucu bir şekilde yazılmış diyaloglar çocuğun mükemmel seslendirmesi ile birleşince harika bir sonuç çıkmış ortaya. Bahsetmek istediğim eksi ise optimizasyon sıkıntısı. Minimum sistemi gereksinimin üstünde bir sistemim olmasına rağmen ışıklandırmaların bol olduğu yerlerde ciddi fps düşüşleri yaşanıyor. Fakat oyun genellikle karanlık bir atmosferde geçtiği için pek sorun olduğunu söyleyemem.

 

Hikaye odakları oyunları seviyor, uzun soluklu bir macera arıyorsanız A Plague Tale’e göz atmanızı öneririm.

[aas_zone zone_id="66334"]
Yorum eklemek için tıklayın

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnceleme

Daha Fazla İnceleme

5-SAYI 2 SAYFALAR-2

“Ben Tuzak Kuranım, Ben Bir Avcıyım.” Karanlık İstila #2 ve #3 İncelemesi

M. Engin Topaloğlu7 Kasım 2019
kapak

Bir Zamanlar Hilal Şehri’nde… – Savage Avengers #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu19 Eylül 2019
batman-1

Çölde Veda Yürüyüşü – Batman: Last Knight On Earth #1 İnceleme

M. Engin Topaloğlu7 Eylül 2019
DceasedBanner-min

Zombi Batman’e Merhaba Deyin! – DCeased#1 Detaylı İnceleme

M. Engin Topaloğlu4 Ağustos 2019
chaosbane

Warhammer: Chaosbane İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
deathgarden-bloodharvest-tq

Deathgarden: BLOODHARVEST İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
hell let loose

Hell Let Loose İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
void bastards

Void Bastards İnceleme

Baha Tan Oral11 Haziran 2019
Screen Shot 2019-05-17 at 02.14.47

Ergenekon Destanı – Ejderhanın Rüyası İnceleme (Çekiliş)

Emre Türkoğlu29 Mayıs 2019

Cizgiroman.com’da bulunan tüm yazı, resim video ve içeriklerin telif hakları Cizgiroman.com'a aittir. İzinsiz ve referans gösterilmeden paylaşılamaz.


Contact: emre[at]cizgiroman.com
info[at]cizgiroman.com

Copyright © 2019 Cizgiroman.com Tüm Hakları Saklıdır.